Spektakl u Kopenhagenu: Osam golova, produžeci, Španija izbacila Hrvatsku

Dominirala je Španija na početku meča, te nije dozvoljavala hrvatskim fudbalerima da izgrade akciju iz defanzivnih redova.

Osmina finala:
HrvatskaŠpanija 3:5 (1:1)

Stadion: Parken (Kopenhagen)
Sudija: Džunejt Čakir

Imala je “furija” nekoliko prilika, ali su najpre Koke, a potom i Morata promašivali iz neposredne blizine. Mogao je sudija da pokaže i na belu tačku s obzirom na to da je posle Moratinog udarca glavom pogodila Vidu u ruku.

Kazna je stigla samo nekoliko minuta kasnije kada je Pedri vratio loptu Simonu iz velike udaljenosti. Nespretno je reagovao čuvar mreže Bilbao, te smo svedočili najbizarnijem autogolu u istoriji Evropskih prvenstava.

Sluđeno su izgledali fudbaleri Španije, ali Hrvatska to nije uspela da iskoristi. Izjednačenje je stiglo u 38. minutu kada je nakon sveopšte pometnje u hrvatskom šesnaestercu lopta stigla do Sarabie koji je zakucao loptu u mrežu koju čuva Livaković.

Sa tim rezultatom se otišlo na poluvreme.

U istom ritmu su nastavili Španci u nastavku igre, a nagrada je stigla samo 11 minuta kasnije.
Feran Tores je sjajno proigrao Cezara Azpilikuetu koji je glavom postigao debitantski gol u reprezentativnom dresu.

Asisten se pretvorio u glavnog protagonistu 20 minuta kasnije. Tores je primio loptu sa strane i lako se oslobodio svog čuvara nakon čega je ostao 1 na 1 sa Livakovićem.
Rutinski je fudbaler Mančester Sitija rešio tu situaciju golom kroz noge hrvatskog čuvara mreže.

Očekivalo se da je utakmica rešena, ali tako nije mislio Mislav Oršić. Nakon potpunog haosa ispred španskog gola, Oršić je uputio šut iz zone peterca koji je odbijen. Međutim, to je učinjeno prekasno te je gol tehnologija pokazala da je lopta prešla liniju za 3:2.

Rizikovao je hrvatski selektor, izmene su bile izrazito napadačke. Nagradu za hrabrost su dobili u 92. minutu kada je Mario Pašalić udarcem glavom doneo izjednačenje. Hrvatska je izborila produžetke.

Kao što je izmenu u vidu Oršića donela Hrvatskoj produžetke, tako je ulazak Olma doneo Špancima prolaz.
Nekadašnji igrač Dinama iz Zagreba je najpre asistirao Morati u 100. minutu, a potom i nekoliko minuta kasnije Ojarzabalu za overu pobede.

Nije imala snage Hrvatska za novi povratak, te je meč završen još u prvom produžetku.

Ovo će bio treći uzastopni susret dve ekipe na Evropskim prvenstvima s obzirom na to da su bile u istim grupama 2012. i 2016.

Španija je bila bolja ne Evropksom održanom u Poljskoj i Ukrajini kada ne samo što je slavila protiv Hrvatske nego je osvojila i čitav turnir