Spektakl u Bragi, Roma "protutnjala" Istanbulom, Astana bolja od "podmlađenog" Junajteda - BIGportal.ba
Fudbal Sport

Spektakl u Bragi, Roma “protutnjala” Istanbulom, Astana bolja od “podmlađenog” Junajteda

U terminu od 18.55 odigrano je 11 utakmica petog kola grupne faze Lige Evrope.

Napadači na terenima širom starog kontinenta bili su raspoloženi, a pravi spektakl viđen je u Bragi, gde je viđeno čak šest golova.

Pobede su ostvarile ekipe Rome, Menhengladbaha, Porta, Volfsburga i Bešiktaša.

U grupi G je bilo zanimljivo, a putnici u nokaut fazu biće poznati tek u poslednjem kolu.

Fejnord je na svom terenu u Roterdamu uspeo da izbegne poraz od Rendžersa, iako je vodio posle prvih 45 minuta utakmice. Domaće je Turnstra doveo u vođstvo u 33. minutu, da bi na početku drugog dela igre Morelos sa dva pogotka doneo preokret svojoj ekipi.

Konačan rezultat meča postavio je Sinistera u 68.

U drugom meču, za razliku od Rendžersa, ekipa Porta je uspela da sačuva rezultat nakon preokreta. Portugalski predstavnik je bio u zaostatku tokom čitavog meča, međutim, Vinsent Abubakar sa dva pogotka za tri minuta donosi sva tri boda svojoj ekipi na teškom gostovanju Jang Bojsu.

Пласман обезедио Sofascore резултати уживо

U grupi H, Espanjol je obezbedio plasman u narednu rundu nakon remija u Mađarskoj sa Ferencvarošom (2:2). Katalonci su do boda vrednog 1/6 finala stigli u šestom minutu sudijske nadoknade vremena.

Ovaj rezultat nije uspeo da iskoristi Ludogorec na gostovanju poslednjeplasirano moskovskom CSKA (1:1), pa će u direktnom duelu sa mađarskim predstavnikom odlučivati o drugom putniku u sledeću fazu.

U grupi I, Sent Etjen nije uspeo da savlada Gent (0:0) i tako ostane u trci za 1/16 finala.

Sa Belgijancima u narednu rundu plasirao se nemački Volfsburg koji je minimalnim rezultatom (1:0) savladao Oleksandriju na gostovanju.

U grupi J stvari su se zakomplikovale. Roma je nadigrala Bašakšehir sa 3:0 u Istanbulu golovima Veretua, Klajverta i Džeka i tako pretekla upravo tursku ekipu na tabeli i izjednačila se sa Menhengladbahom na čelu.

Nemački predstavnik je rutinski savladao Volfsberger na strani sa 1:0, pogotkom Štindla.

U poslednjem kolu biće poznati putnici u nokaut fazu, a jedini koji je pod “moranjem” da pobedi je Istanbul Bašakšehir.

Fudbaleri Astane savladali su na svom terenu Mančester junajted sa 2:1 (0:1), u meču 5. kola grupne faze Lige Evrope.

Šampion Kazahstana je do velikog trijumfa u utakmici koju je igrao isključivo za prestiž stigao posle preokreta.

Velikan sa Ostrva je do vođstva stigao već u 10. minutu, kada je na dodavanje Luka Šoa mrežu domaćih zatresao kapiten Džesi Lingard i sa tim rezultatom se otišlo na odmor.

Grupa L:
Astana – Mančester junajted 2:1 (0:1)

Šomko 55, Bernard 61ag – Lingard 10

AZ Alkmar – Partizan 2:2 (2:2)
Asano 16, Suma 27

Astana je drugo poluvreme otvorila sjajno i za 17 minuta stigla do velikog preokreta.

Prvo je u 55. Dmitri Šomko izjednačio rezultat, pošto se odlično snašao u šesnaestercu gostiju i preciznim udarcem pogodio mrežu Granta.

Do velike pobede domaći su došli u 62. minutu, nakon prodora srpskog internacionalca Antonija Rukavine, posle čijeg centaršuta je lopta zakačila defanzivca Junajteda Bernarda i tako prevarila čuvara mreže “crvenih đavola”.

Do kraja utakmice i jedni i drugi su imali još po nekoliko prilika, ali promene rezultata nije bilo – 2:1.

Grupa C:
Krasnodar – Bazel 1:0 (0:0)
Ari 72p
Trabzon – Hetafe 0:1 (0:0)
Mata 50

U terminu od 16.50 odigrane su još dve utakmice grupe C, na kojima su viđene dve minimalne pobede.

Hetafe je kao gost savladao Trabzon, pogotkom Haimea Mate u 50. minutu, dok je Krasnodar tek posle penala Arija u 72. minutu uspeo da pobedi Bazel.

Švajcarski predstavnik osigurao je nokaut fazu, dok su Hetafe i Krasnodar ostali izjedačeni na deobi drugog mesta sa po devet bodova.

U poslednjem kolu će u direktnom duelu odlučivati o drugom putniku u šesnaestinu finala. Domaćin je Hetafe.

Danas objavljeno

Pilić: Čilić do čuda protiv Novaka? Niko nije stavio novac ni na Šerif sa Realom