Sudija: Šimon Marčinjak (Poljska)

Već u 15. minutu mrežu Davida de Hee načeo je Mario Pašalić.

Iličić je maestralno pronašao Zapakostu koji upućuje precizan centaršut ka petercu Junajteda.

Na loptu je naleteo Pašalić koji klizećim startom sprovodi gol u mrežu.

Time je postao prvi igrač neke italijanske ekipe koji je postigao gol u Ligi šampiona protiv oba tima iz Mančestera.

Nismo dugo čekali, a prednost je duplirana. Fudbaler Juventusa na pozajmici u Atalanti Demiral se neposredno nakon postizanja gola žalio na povredu, Gasperini je spremio izmenu, a Turčin je na to odgovorio golom nakon kornera.

Čak se i tokom proslave gola držao za zadnju ložu.

S tim rezultatom se otišlo na poluvreme, što je značilo da je Junajted po prvi put na poluvreme utakmice Lige šampiona koja se igra na “Old Trafordu” otišao sa dva gola zaostatka.

Druga ekipa se pojavila u drugom poluvremenu, ali podjednako raspina.

Situacija se promenila u 53. minutu. Izgubio je Iličić loptu, a ona je stigla do Bruna Fernandeša.

Sjajno je Portugalac pronašao Markusa Rašforda koji šutira po zemlji u suprotan ugao i postiže gol.

Od tog trenutka Junajted je imao terensku inicijativu, a nalet se ispoljavao u nekoliko šuteva od kojih je svaki mogao biti gol.

To se i dogodilo u 75. kada je Hari Megvajer poravnao rezultat.

Tačku na meč i potpuni preokret doneo je Ronaldo nekoliko minuta kasnije na asistenciju Luka Šoa.

Da se istorija ponavlja pokazuje i podatak da je poslednji put kada je Junajted imao dva gola zaostatka bilo 2012. protiv Brage kada su sa 2:0 gubili nakon 20 minuta igre. Taj meč su, takođe, dobili sa 3:2.

U drugom susretu u okviru ove grupe, Viljareal je savladao Jang Bojs sa 4:1.

Žeremi Pino je “žutu podmornicu” doveo u vođstvo i time postao najmlađi igrač koji je postigao gol na svoj rođendan.

Uskoro je Moreno duplirao prednost, a do kraja su igrači Jang Bojsa na nekoliko minuta uneli uzbuđenje kada su smanjili na 2:1.

Ipak, to je sve što je viđeno od njih, pre nego što je Viljareal stigao do još dva pogotka.https://www.sofascore.com/tournament/1467/36886/standings/tables/embedStandings provided by SofaScore LiveScore

Grupa E, 3. kolo
Benfika – Bajern 0:4 (0:0)
Sane 70, 85, agEverton 80, Levandovski 82
Stadion: Estadio de Luž (Lisabon)
Sudija: Ovidiju Hategan (Rumunija)

U Lisabonu je Benfika pokušala da prekine niz Bajerna od 19 mečeva bez poraza u gostima u Ligi šampiona.

Pružili su dobar otpor, ali nisu uspeli.

Bajernu su poništena dva gola, pre nego što je u 70. poveo nakon maestralnog slobodnog udarca Leroja Sanea.

Kao da su se oslobodili Bavarci jer su do kraja dali još tri.

Nakon toga je usledio autogol Evertona, te gol Levandovskog i još jednom Sane.

Fudbaleri Čelsija deklasirali su Malme 4:0 u Londonu u 3. kolu H grupe Lige šampiona

Prvak Evrope autoritativno se vrati na pobednički put posle poraza u Italiji od Juventusa, a ceh je platio tim srpskog reprezentativca Veljka Birmančevića.

Već u devetom minutu Andreas Kristensen je načeo goste iz Švedske, što mu je bio prvenac u plavom dresu, a u 21. je iz penala pogodio Žoržinjo.

Pre nego što je italijanski vezista realizvao još jedan u strelce se upisao Kai Haverc.

Čelsi je u poslednjih 35 minuta igrao u laganom ritmu i lako upisao pobedu na koju je bačena mrlja zbog povrede Romelua Lukakua.

Ostaje da se vidi kolika će pauza biti za Belgijanca…

Čelsi i Juventus su se odvojili na prva dva mesta u grupi.

Tome je doprineo trijumf “Stare dame” nad Zenitom u Sankt Peterburgu 1:0, četvrtim minimalcem ove sezone.

Trenutak odluke dogodio se četiri minuta pre kraja kada je rezervista Dejan Kuluševski pogodio za tri boda.

Juventus je na čelu sa maksimalnih devet bodova, tri više od Čelsija, Zenit je ostao na ukupno tri, dok je bez ijednog Malme.

Fudbaleri Barselone ostvarili su prvu pobedu ove sezone u Ligi šampiona

Liga šampiona, E gupa
Barselona – Dinamo Kijev 1:0 (1:0)
Pike 37Stadion: Nou Kamp (Barselona)
Sudija: Klemon Turpan (Francuska)

Tek u trećem kolu su uspeli su da postignu gol i minimalcem savladaju kijevski Dinamo 1:0 (1:0) u E grupi.

Jedini strelac, na polupraznom Nou Kampu, bio je štoper Đerar Pike u 37. minutu volej udarcem.

Time je postao najstariji igrač katalonskog velikana ikada, sa 34 godine i 260 dana i nadmašio bivšeg saigrača Silvinja.

Pre toga su se ispromašivali po dva puta Seržinjo Dest i Luk de Jong, koji je zamenjen na poluvremenu Ansuom Fatijem, ali ništa posle toga nismo videli.

Osim jednog sebičluka Barselonine “desetke”, kada je razbesneo kapitena Serđa Buksketsa i Filipea Kutinja pred praznim golom da im ne asistira, praktično ništa nismo videli.

Novo mučenje Katalonaca, s tim da su sada pobedili i preskočili Dinamo kao treći u grupi, iza Benfike i Bajerna.

Liga šampiona, G grupa
Salcburg – Volfsburg 3:1 (1:1)
Adejemi 3, Okafor 65, 77 – Nmeča 15Stadion: Red Bul arena (Salcburg)
Sudija: Danijele Orsato (Italija)

U drugom meču istog termina, samo u G grupi, Salcburg je pobedio Volfsburg 3:1 na Red Bul areni.

Meč je otvorio sjajni tinejdžer Karim Adejemi svojim trećim pogotkom u eliti ove sezone, da bi ubrzo izjednačio Lukas Nmeča.

I onda je austrijski šampion napravio “blic krig” posle dva kornera.

Oba puta je usamljen u petercu bio Noa Okafor i sa dva komada utabao stazu Salcburgu ka osmini finala elite.

Posle tri kola ima sedam bodova, pet više od Sevilje i Volfsburga, a šest od Lila, koji kasnije čeka Andalužane.

Međutim, Salcburg se zahuhtao i zakoračio jednom nogom ka istorijskom uspehu, što bi mu se desilo prvi put da igra među 16 najboljih.