Spektakl na “Meaci”: Inter od od 0:2 do 4:2

Brozović 51, Vesino 53, De Fraj 70 – Rebić 40, Ibrahimović 45+1)
Stadion: “Đuzepe Meaca”, Milano
Gledalaca: 75.000
Glavni sudija: Fabio Mareska

Spektakularan meč viđen je na stadionu “Đuzepe Meaca” u kome smo videli dva različita poluvremena, mnoštvo šansi i naravno – drame.

Kao šampion sa zajedničkom terena izašao je Inter u pobedi koja će dugo boleti “roso-nere”. A tako se nije činilo posle prvih 45 minuta igre.

Milan je gospodario terenom, imao dva gola prednosti više nego zasluženo tako što su Ante Rebić i Zlatan Ibrahimović iskoristili velike greške Interove odbrane.

Svi su tada mislili Milan je konačno prekinuo loš niz od osam mečeva bez pobede, ali ne i tim tvrdoglavnog Antonija Kontea.

U nastaku druga priča… Prvo je Marcelo Brozović, do tada loš u polju sa dosta grešaka, pogodio iz sjajnog voleja iz daljine, da bi Martijas Vesino u sledećem napadu izjednačio na 2:2.

Tek tada smo dobili dramu i nagoveštaj pravog derbija.

Inter je krenuo na sve ili ništa, svestan da mu ni remi ne odgovara u trci za Skudetom, i na kraju mu se isplatilo.

Čekali su izabranici Konte svoju šansu, svesni da je rival u nokdaunu, i dočekali je posle jednog kornera.

De Fraj se iskupio za silne greške u odbrani i preokrenuo. Ali tu nije bio kraj!

Milan je gurao do remija, Ibrahimović je uzdrmao stativu, promašio je na drugoj strani i Barela zicer…

Ipak, Lukaku je glavom “razgrnuo” čuvare i postigao četvrti gol za Inter na ovoj utakmici, koja je podsetila na onaj čuveni preokret Milana od 0:2 do 3:2 iz 2004. godine.