2. Oktobra 2019.

Spektakl na Enfildu, pobjeda Ajaksa na “Mestalji”, dva gola Suareza za prvu pobjedu Barselone

Liverpul je upisao prvu pobedu, posle poraza u Napulju, dok je Salcubrg zabeležio prvi poraz, posle trijumfa nad Genkom.

“Redsi” su dominirali protiv “mladog” Salcburga i, kako je delovalo, imali sve u svojim rukama posle prvih 45 minuta.

Liga šampiona, drugo kolo:
Grupa E:Liverpul – Salcburg 4:3 (3:1)
(Mane 9’, Robertson 25’, Salah 36’, 69’ – Hvang 39’, Minamino 56’, Haland 60’)
Genk – Napoli 0:0

U 9. minutu u listu strelaca upisao se Mane, posle fenomenalne akcije i kombinacije sa Robertom Firminom. Taj gol pogledajte OVDE.

Već u 25. minutu Enfild se ponovo radovao, nakon što je levi bek Robertson došao u nepoznate vode, u poziciji golgetera, ali se fenomenalno snašao i povisio na 2:0. Njegovo umeće pogledajte OVDE.

Glavni čovek kod trećeg gola ponovo je bio sjajni Firmino, kada je u 36. minutu njegov šut odbranjen, pa je Salahu ostao lak zadatak. Tu situaciju pogledajte OVDE.

Ipak, Salcburg se nije predavao. U 39. minutu gosti su povukli kontranapad, a lopta je došla do Hi-Čana. On je fenomenalno odreagovao, potpuno nadigrao Van Dajka i savladao nemoćnog Adrijana. Taj gol pogledajte OVDE.

I pored primljenog gola Liverpul se nije brinuo oko pobede, a onda je usledio pravi šok.

Austrijanci su iskoristili dekoncentraciju odbrane šampiona Evrope, “prodali” im brzu akciju posle faula, a poentirali preko “evrogola” Minamina u 58. minutu. To možete videti OVDE.

Samo četiri minuta usledio je muk na Enfildu. Ponovo je ispala odbrana ekipe sa Ostrva, ovoga puta je kiksirao Gomez, a gol je postigao mladi Haland koji je ušao tri minuta ranije. Taj gol pogledajte OVDE.

Delovalo je kao da će Liverpul možda izgubiti prvi meč u Ligi šampiona na domaćem terenu od 2014. godine, što je Salcburg žarko želeo.

Ipak, iznenađenja nije bilo, a za to se pobrinuo sjajni Mo Salah. On je iskoristio užasnu reakciju odbrane Salcburga i novu fantastičnu asistenciju Firmina i ponvo doneo prednost “redsima. Taj gol pogledajte OVDE.

U narednom kolu Liverpul dočekuje Genk, dok Salcburg ide na gostovanje Napoliju.

Fudbaleri Ajaksa savladali su kao gosti Valensiju sa 3:0, u meču drugog kola grupe H Lige šampiona.

Svih 90 minuta u redovima “kopljanika”, kao kapiten, odigrao je Dušan Tadić, koji je zabeležio jednu asistenciju.

Sjajni srpski reprezentativac imao je velikog udela u kompletnoj predstavi Ajaksa na “Mestalji”, učinak koji statistički podaci ne mogu da prikažu.

Njegova ekipa je do vođstva došla već u 8. minutu, prelepim pogotkom Zijeha iz daljine.

Bila je to bomba marokanskog fudbalera i svakako jedan od najlepših golova u dosadašnjem toku sezone.

Domaći su šansu za povratak u meč propustili u 25. minutu, kada je kapiten Dani Pareho iz jedanaesterca loptu poslao visoko preko gola.

Gosti iz Amsterdama su to znali da kazne, samo desetak minuta kasnije. Tadić je proigrao Van den Beka, koji je loptu produžio do Kvinsija Promesa, a ovom nije bilo teško da duplira vođstvo svoje ekipe.

Tadić je učestvovao i kod trećeg gola svoje ekipe u 67. minutu.

Srpski fudbaler primio je loptu na ivici šesnaesterca, okrenut leđima, poslao je fenomenalan pas Van den Beku, koji je rutinski rešio situaciju “jedan na jedan” i postavio konačan rezultat utakmice – 0:3.

U drugoj utakmici grupe H, fudbaleri Čelsija su u Lilu uspeli da zabeleže prvu pobedu u Ligi šampiona ove sezone – 2:1.

“Plavci” su u 22. minutu preko Temija Abrahama poveli, ali su domaći vrlo brzo vratili rezultat na početak. Strelac u 33. minutu bio je Osimhen.

Obe ekipe su kasnije pokušavale da dođu do prednosti, a gostima iz Londona je to i uspelo u 78. minutu, kada je Vilijan sjajnim udarcem od zemlje prevario golmana Menjana.

Ispostavilo se da je to bio i konačan rezultat utakmice.

Fudbaleri Barselone slavili su pobedu posle preokreta protiv Intera rezultatom 2:1.

Barselona je upisala prva tri boda, posle remija sa Dortmundom, dok je Inter zabeležio poraz posle remija sa Slavijom iz Praga.

Veliki šok za publiku na Kamp Nou priredio je Argentinac Lautaro Martines, koji je već u trećem minutu doneo prednost gostima iz Milana.

Liga šampiona, drugo kolo:Grupa F:
Barselona – Inter 2:1
(Suares 58’ 85’ — Martines 3’)
Slavija Prag – Borusija Dortmund 0:2 (0:1)
(Hakimi 35’, 89’)

On je prihvatio loptu, povukao napad bez pomoći saigrača, a zatim izuzetno preciznim udarcem matirao Ter Stegena. Njegov gol pogledajte OVDE.

Inter je i u nastavku prvog poluvremena bio bolji rival i nastavio je da napada. U 27. minutu Kandreva je postigao gol za 0:2, ali je Barselonu spasla zastavica pomoćnog sudije koja je signalizirala ofsajd.

“Nerazuri” su imali novu priliku deset mintua kasnije, kada je u glavnoj ulozi ponovo bio Martines. Mladi Argentinac ponovo je namučio Ter Stegena, ali ovog puta nije bilo gola.

Barselona je otišla na poluvreme u zaostatku, ali nije očajavala. To se videlo već u 58. minutu kada je svoje umeće pokazao Luis Suares. Njegov gol možete pogledati OVDE.

Inter je od trenutka kada je primio gol rešio da se brani i sačuva bod. To im je dobro išlo, ali odbrane od motivisanog Suaresa nije bilo.

Urugvajac je ponovo uzeo stvari u svoje ruke u 84. minutu i doneo pobedu Barseloni. Odlučujući gol možete pogledati OVDE.

Barsa u narendom kolu putuje u Prag na gostovanje Slaviji, dok Inter dočekuje Borusiju Dortmund.

Fudbaleri Zenita pobedili su Benfiku na svom terenu sa 3:1 (1:0), drugom kolu grupe G Lige šampiona.

Liga šampiona, drugo kolo grupe G:Zenit – Benfika 3:1 (1:0)
(Dzjuba 22, Dias ag. 70, Azmun 78 – De Tomas 85)
Lajpcig – Lion 0:2 (0:1)
(Depaj 11, Terije 65)

Ekipa iz Sankt Peterburga ovim trijumfom došla je do čela tabele, dok je lisabonski tim upisao i drugi poraz u ovom takmičenju.

Domaći su poveli nakon velike greške i neopreznosti srpskog fudbalera Ljubomira Fejse, kome se Ozdoev prikrao sa leđa, uposlio Dzjubu, koji je rutinski doveo svoju ekipu u vođstvo.

Zenit je do dupliranja prednosti došao u 70. minutu, kada je autogol postigao Ruben Dias, koji nije uspeo da raščisti situaciju u svom petercu.

Treći gol za ruskog šampiona postigao je Azmun, koji je praktično ušetao u gol gostiju.

Prelep utešni pogodak za Benfiku postigao je De Tomas u 85. minutu.

U drugoj utakmici grupe G, Lion je kao gost savladao Lajpcig sa 2:0.

Goste iz Francuske u vođstvo je doveo Memfis Depaj, posle čijeg je šuta lopta kroz noge golmana domaćih završila u mreži.

Reklo bi se rutinskih, konačnih 2:0 postavio je Martin Terije u 65. minutu, nakon neopreznosti štopera Mukielea na ivici svog kaznenog prostora.

Fudbaleri Borusije Dortmund pobedili su Slaviju Prag, dok Napoli nije uspeo da savlada Genk.

Grupa F:
(Hakimi 35, 89)

Dortmund je slavio pobedu u Pragu sa minimalnih 1:0, dok su Napoli i Genk u Belgiji odigrali bez golova, u drugom kolu Lige šampiona.

Dortmund je preuzeo prvo mesto Grupe F sa četiri boda pred okršaj Barselone i Intera, dok je Napoli sa istim brojem bodova ostao prvi u Grupi E, ali može da izgubi tu poziciju ukoliko Salcburg šokira Liverpul od 21.00.

Nemački predstavnik je uspeo da dođe do prve pobede u LŠ i postigne prvi gol, nakon što je remizirao sa Barselonom, dok je Slavija umalo napravila novo iznenađenje posle 1:1 na Đuzepe Meaci.

Veliku priliku na startu meča propustio je Džejdon Sančo u drugom minutu, a dvadesetak minuta kasnije to je mogao da kazni Masopust, ali nije.

Slavija je igrala odlično i nije htela da se brani protiv favorizovanog rivala. Češki predstavnik je napadao, stvarao šanse, ali ih nije koristio.

To je kaznio desni bek gostiju Ašraf Hakimi, koji je u 35. minutu pokazao zavidne tehničke sposobnosti, prevario nekoliko defanzivaca domaćina driblinzima i pogodio za 0:1.

Do kraja prvog poluvremena viđena je još jedna šansa, opet za Slaviju. Kudela je imao sve u svojim rukama, ali predugo sačekao i šut mu je bio izblokiran.

Drugo poluvreme donelo nam je istu količinu akcije kao i prvo, a šanse su se ponovo stvarale na obe strane.

Već u 47. minutu novu priliku imao je Sančo, koji je imao čistu situaciju jedan na jedan. Koncentracija mu je iz nekog razloga pala, pa je sebi dao predugačak for.

Slavija je ponovo mogla do gola, prvo preko Tecla, a onda preko Ševčika. Burki je sve dobro pratio i branio, a domaćin je često ostajao bez prave završnice.

U 83. minutu Burki je ponovo bio na visini zadatak i zaustavio pokušaj Součeka, da bi sve dileme otklonio sjajni Hakimi drugim golom na meču.

Grupa E:

Napoli je dozvolio Genku mnogo manje šansi nego Dortmund Slaviji, ali nije uspeo da trijumfuje.

U prvih 25 minuta viđene su čak tri velike šanse za Napolitance. Kaljehon je pogodio prečku, Milik u dva navrata upropastio ogromne šanse, ali se jasno videlo da Genku neće biti lako.

Poljski napadač je ponovo imao veliku priliku u 38. minutu, kada je dočekao centaršut sa peterca, ali promašio okvir gola za nekoliko centimetara.

Na poluvreme se otišlo bez pogodaka, ali je delovalo da gol “visi u vazduhu”.

U prvih 15 minuta drugog poluvremena Napoli je propustio nove prilike, ovoga ptua preko Kaljehona i Kulibalija.

Genk je uspevao da se odbrani i u par navrata da pripreti, ali nije bilo izglednih šansi, ni izbliza kakvih je bilo na drugoj strani terena.

Verovatno najveću priliku za belgijskog predstavnika imao je Janis Hadži, koji je u 84. minutu došao do lopte u neposrednoj blizini gola jer se Alan okliznuo, ali šutirao jako loše, preko gola.

Do kraja meča Napoli je kontrolisao ritam, konstantno napadao, ali gola nije bilo.