3. Januara 2021.

Spektakl na “Bombonjeri” – 4 gola i 2 isključenja u “Superklasiku”

Videli smo golove, isključenja, veliku borbu u gotovo svakom delu terena, ali ne i pobednika u utakmici Kupa Dijego Armando Maradona – 2:2 (1:0).

Po prvi put ovog puta nije bilo navijača na “Bombonjeri”, ali ni Maradone u njegovoj loži.

Možda su i jedni i drugi imali u podsvesti činjenicu da će za tri dana igrati ponovo u polufinalu Kopa Libertadores (Boka protiv Santosa, River protiv Palmeirasa), ali su definitivno dali sve što su imali za ovaj trijumf.

Boka, koja je igrala prvi “Superklasiko”od smrti Maradone, povela je već u 10. minutu golom Ramona Abilje.

Dugo se čekao na odgovor Rivera i tek nakon što je trener Marselo Galjardo izvršio pet izmena i promenio pola postave, to je dalo efekta.

Usput je u 58. minutu vezista domaćeg tima Horman Kampuzano dobio drugi žuti karton i gosti su potom za samo tri minuta potpuno preokrenuli utakmicu.

Najpre je Federiko Điroti u 74. minutu pogodio za 1:1, a posle samo tri minuta Rafael Bore je doneo totalni obrt i sada je Boka Juniors bila u podređenom položaju.

Ipak, već u 80. minutu Enco Perez pravi glupost i izjednačuje brojčano stanje igrača na terenu svojim drugim žutim kartonom.

Četiri minuta pre kraja Boka to koristi i uspeva da dođe do gola spasa.

Postigao ga je Sebastijan Vilja Kano na asistenciju Karlitosa Teveza za konačnih i, reklo bi se, zasluženih 2:2.