7. Marta 2020.

Sparsi pali u Njujorku, Vučevićev dabl-dabl u pobjedi nad Minesotom, Lebronov čas Janisu

Minesota već neko vreme igra bez svog startnog centra, Karla Entonija Taunsa i Vučević je bez većih problema ubacio 28 poena uz 12 uhvaćenih skokova.

Pridružio mu se mladi Markel Fulc sa 24 poena i po 5 skokova i asistencija, Di Džej Augustin je postigao 18, jedan manje zabeležio je Majkl Karter Vilijams, 16 je imao Ros, a 15 Gordon uz 10 skokova.

Na drugoj strani, Malik Bizli je sa 29 poena bio poenterski predvodnik, Naz Rid je ubacio 16, a Džordan Meklaflin i Džejk Lejman postigli su po 14 poena dok je glavni igrač Dianđelo Rasel potpuno podbacio sa 5 poena za 23 minuta.

Orlando je već u prvoj četvrtini sebi “utabao put” ka novoj pobedi,a taj period dobili su sa 29:24. Zahvaljujući pomenutom Vučeviću, kao i Fulcu ubrzo je prednost uvećana i na poluvremenu stajalo je 65:55.

U trećoj četvrtini smo videli fantastičnu igru Orlanda koji je svoju prednost odneo na skoro 20 razlike, da bi u završnici samo priveli meč kraju bez većih problema.

Lejkers – Baks 113:103

San Antonio Sparsi su poraženi od Netsa u Bruklinu rezultatom 139:120, a utakmica nekadašnjih ABA ligaša je bila izuzetno efikasna pogotovo u neparnim četvrtinama.

Već u prvom dvanaestominutnom periodu Netsi su postigli 41 poen dok su Sparsi ubacili tek 22. Smenjivali su se Dinvidi, Džordan, Alen, Prins i drugovi, ruke su bile “vrele” a obruč širok, dok je u redovima Sparsa najraspoloženiji bio Peti Mils.

Bruklin je do kraja prvog poluvremena samo održavao visoku prednost i na “veliki odmor” se otišlo sa 75:54 u korist Netsa. Potom se revolveraški obračun nastavio, a posle 89 postignutih poena u četvrtini prednost je glasila 120:95.

Poslednjih 12 minuta prošlo je nekako mirno, sve je bilo rešeno i onda je Bruklin upisao 28. pobedu u šampionatu i zadržao mesto broj 7 na Istoku, dok je San Antonio sve dalji od plej ofa posle više od 20 godina uzastopnog ulaska u doigravanja.

Karis Lavert je imao tripl dabl sa 27 poena 11 skokova i 10 asistencija, Heris je postigao 20 poena, po 19 su imali Luvavu i Dinvidi po 13 Kioca i Prins, a Džeret Alen i Diandre Džordan po 12 postignutih poena.

Na drugoj strani istakao se Demar Derozan sa 24 poena, 5 skokova i 9 asistencija, a Derik Vajt i Trej Lajls postigli su po 19 poena.

Boston Seltiksi su kao domaćini poraženi od Juta Džeza sa 99:94, rezultatom koji je izuzetno nizak za NBA standarde.

Majk Konli je postigao 25 poena i predvodio Jutu dok je u redovima oslabljenih Seltiksa sa 29 poena najefikasniji bio Markus Smart.

Njujork Niksi su poraženi od Oklahoma Siti Tandera sa 126:103 uz 22 poena Galinarija i 21 Krisa Pola uz 12 asistencija, dok je u Niksima najefikasniji bio Pejton sa 18 poena 9 skokova i 8 asistencija.

Košarkaši Dalas Maveriksa pobedili su Memfis Grizlise 121:96.

Na ovom susretu videli smo dva srpska košarkaša u akciji – Marka Gudurića i Bobana Marjanovića.

Obojica su na terenu provela oko četiri minuta, s tim što Gudurić nije uspeo da se upiše u listu strelaca, dok je Marjanović bio i više nego efikasan.

Bobi je postigao devet poena, iz igre je šutirao 3/4, sa linije za slobodna bacanja 2/2, dok je i došao do jednog skoka.

Gudurić i Marjanovića igrali su u poslednja četiri minuta utakmice kada je utakmica bila rešena.

Dalas je meč prelomio u trećoj četvrtini koju je dobio rezultatom 36:14 i pred poslednju deonicu imao je 30 poena prednosti – 95:65.

Luka Dončić odigrao je solidnu partiju, promašio je dosta šuteva (7/20), ali je na kraju opet imao 20 poena, četiri skoka i šest asistencija. Najbolji kod Dalasa bio je Kristaps Porzingis sa 26 poena i 11 skokova.

U poraženom sastavu Bruks je imao 15 poena, Valančunas 14 i 11 skokova, dok je Morent postigao 11.

Dalas ima skor 39/25, a Memfis 31/32.

Košarkaši Portlanda izgubili su na gostovanju od Finiks Sansa 127:117.

Blejzersi nisu uspeli da iskoriste poraz Memfisa i posle 64 odigrana meča imaju skor 28/36. Portland je poražen usled sjajne igre Finiksa, a pre svega Australijanca Erona Bejnsa.

Centar Finiksa utakmicu je završio sa 37 poena, 16 skokova, dve blokade i čak devet pogođenih trojki. Pratili su ga sjajni Dario Šarić sa 24 poena, Buker je ubacio 23, a Bridžis 18.

Kod Blejzersa Si Džej Mekalum je imao 25, Lilard 24, a Vajtasajd 23 poena i 20 skokova.

Košarkaši Vašingtona pobedili su Atlantu 118:112.

Vizardsi su ovom pobedom ostali u trci za plasman u plej-of. Najzaslužniji za trijumf ekipe iz prestonice SAD bio je sjajni Bredli Bil sa 35 poena, tri skoka i četiri asistencije, dok je iz igre šutirao 13/21.

Njega je pratio Davis Bertans sa 17 poena, Robinson je postigao 14, dok je Braun junior imao 13.

Hoksi su na ovom susretu bili bez Treja Janga i u njegovom odsustvu najefikasniji bio je Kem Rediš sa 28 poena, dok je Džon Kolins postigao 26.

Vizardsi imaju skor 23/39, a Atlanta 19/45.

Košarkaši Indijane pobedili su Čikago 108:102.

Indijana je kontrolisala utakmicu od starta pa do kraja. U trećoj četvrtini imala je i 20 poena prednosti i tek krajem utakmice Bulsi su uspeli da smanje zaostatak. Ipak, bilo je prekasno i Pejsersima ide trijumf.

Litvanski košarkaš Domantas Sabonis bio je najbolji kod Indijane sa 24 poena i 12 skokova. Oladipo je postigao 16, dok je Tarner ubacio 15.

Bolji od ostalih kod Bulsa bili su Kobi Vajt sa 26 poena i Šakil Herison sa 25.

Košarkaši Los Anđeles Lejkersa pobedili su Milvoki Bakse 113:103.

Dugo iščekivani duel dve najbolje plasirane ekipe u najjačoj košarkaškoj ligi na svetu nije razočarao.

Lebron Džejms i Janis Adetokumbo vodili su veliku borbu na terenu, a na kraju je kao pobednik izašao iskusni “kralj”.

Ne samo što je briljirao u napadu, Džejms je podsetio sve na to kakvu odbranu može da igra kada je maksimalno motivisan.

Lejkersi su od treće četvrtine preuzeli kontrolu nad utakmicom, tokom ovog perioda imali su i petnaest poena prednosti, međutim Baksi su uspeli da se vrate u poslednjoj deonici.

Milvoki je na pet minuta do kraja bio na svega pet poena zaostatka, ali nisu uspeli da u završnici unesu dramu. Džejms i Dejvis su preuzeli stvari u svoje ruke i priveli su utakmicu kraju.

Lebron je bio i najefikasniji na utakmici sa 37 poena (12/21), osam skokova, osam asistencija i tri ukradene lopte. Pratio ga je Entoni Dejvis sa 30 poena i devet skokova, dok je Kajl Kuzma imao 11 poena i osam uhvaćenih lopti.

U poraženom sastavu Adetokumbo je ostvario učinak od 32 poena, 11 skokova i šest asistencija, Midlton je podbacio sa 12 poena (5/19), dok je Donte Divinčenco meč završio sa 17.

Ovo je bila 48. pobeda Lejkersa, odnosno deseti poraz Baksa u sezoni.