Italija U21 – Belgija U21 3:1(1:0)
Barela 44′, Kutrone 53′, Kijeza 89′ – Versharen 79′

Španija U21 – Poljska U21 5:0(3:0)
Fornals 17′, Ojarzabal 35′, Ruiz 39′, Sebaljos 71′, Majoral 90′

Odigrano je treće kolo u grupi A na Evropskom prvenstvu za mlade reprezentacije.

Tri selekcije imale su šansu da se domognu prvog mesta i plasmana u polufinale, koje donosi i odlazak na Olimpijske igre naredne godine u Tokiju. U poslednje kolo Poljska je ušla sa svih šest bodova, dok su Italija i Španija imale po tri, a Belgija je bila bez bodova.

“Furija“ je u prvom poluvremenu stigla do velike prednosti protiv Poljske, bilo je 3:0, golovima Fornalsa, Ojarzabala i Fabijana Ruiza. Već tada su Španci bili blizu prve pozicije, a Poljaci odlasku kući.

Za to vreme Italija se mučila sa otpisanom Belgijom, ali je stigla do vođstva golom Barele u samom finišu prvog dela. „Azurini“ je trebalo da postignu bar još gol, a da Španija ne pobedi sa više od tri gola razlike. Pogotkom Kutronea u 53. minutu domaćin prvenstva je imao rezultat koji mu odgovara, ali su Španci preko Sebaljosa poveli sa 4:0 u Bolonji. Da zlo po Italiju bude veće, Belgija je smanjila na 2:1 golom 17-godišnjeg Versharena, desetak minuta pre kraja meča u Ređo Emiliji.

Novu nadu za „azurine“ doneo je Federiko Kijeza, lepim golom u 89. minutu, koji je naš sudija, Srđan Jovanović, morao da proveri preko VAR tehnologije, koja je pokazala da ofsajda nije bilo. Imali su još pet minuta Italijani da postignu gol za odlazak u polufinale, bodreni sa tribina, pokušali su sve, ali je Borha Majoral, petim golom za “crvenu furiju“, poništio sve njihove nade.

Na kraju, sve tri selekcije završile su sa po šest bodova, ali je presudila gol razlika. Najbolju imaju Španci, pa su oni prvi polufinalisti, a i učesnici OI u Tokiju. Italija je druga i čeka rasplet u ostale dve grupe, mada su im šanse, ruku na srce male, da se nađu među četiri najbolje selekcije. Poljska je, i pored fantastičnog starta u prva dva kola, tek treća, a Belgija je totalno razočarala i Evropsko prvenstvo završila bez osvojenog boda.