5. Februara 2020.

Španija je prejaka: Srbija vizu za SP traži u baražu!

Srbiji je posle trijumfa nad Francuskom (4:2) i Ukrajinom (5:2) za prolaz dalje bio dovoljan i bod u ovom duelu.

“Orlovi” do njega protiv “crvene furije”, trostrukog šampiona sveta, nisu mogli da dođu, pa će plasman na završni turnir tražiti u baražu.

Gosti su od samog starta krenuli agresivno i time pokazali koliko im je važan ovaj duel.

Već u 15. sekundi susreta Losano je izbio pred naš gol, ali je Momčilović glavom nekako uspeo da spreči taj pokušaj.

Naši reprezentativci su uspeli da odole, ali samo do trećeg minuta, kada je Tolra izveo korner, a Ristić nespretno reagovao i postigao autogol.

Nastavila je „crvena furija“ sa napadima, da bi u sedmom minutu na semaforu stajalo 2:0. Nakon gužve u petercu, lopta se od Tomića srećno odbila do Del Olma, kome nije bilo teško da iz neposredne postigne pogodak i duplira vođstvo.

U drugom delu prvog poluvremena Srbija se probudila, stvorila nekoliko poluprilika, pa je na odmor otišla sa nadom da može doći do preokreta.

Izabranici Gorana Ivančića su u drugo poluvreme ušli znatno odlučnije, sa konstantim pritiskom na gol rivala.

Kao nagrada za dobru igru, pogodak je stigao u 27. minutu, kada je Pršić realizovao najstrožu kaznu.

Samo tri minuta kasnije, Aleksić je mogao da donese izjednačenje, ali od toga ga je delilo nekoliko centimetara.

Kazna je stigla ubrzo, Losano je šutirao, pogodio stativu, da bi lopta srećno pala direktno na nogu Bebeu, kome nije bilo teško da vrati +2 Španiji.

Srbija nije imala snage za povratak, a Adolfo je sa dva prelepa gola postavio konačnih – 1:5.

Španija je uspel da se plasira na 9. Svetsko prvenstvo u istoriji, dok će Srbija svoje drugo tražiti u aprilskom baražu.