1. Juna 2021.

Španija eliminisala Hrvatsku poslije velike drame, Holandija u ‘93 do polufnala EP

Holanđani su na spektakularan način ugrabili polufinale Evropskog šampionata i čekaju boljeg iz duela Danske i Nemačke.

Sada su to isto uradili i Španci, koji su sa 2:1 pobedili Hrvatsku posle produžetaka.

Španci su bili blizu plasmana među najbolja četiri nakon 90 minuta, ali su se Hrvati iščupali i u 94. minutu izborili produžetke golom koji je postigao Ivanušec.

U produžecima je Španija bila bolji protivnik i golom Puada u 110. minutu završili posao.

Fudbaleri Holandije mlađi od 21 godine igraće u polufinalu Evropskog prvenstva.

Holanđani su rezultatom 2:1 pobedili Francusku u četvrtfinalu i plasirali se u polufinale šampionata starog kontinenta.

Tamo će igrati sa boljim iz duela Nemačka – Danska.

Holandija je loše počela. Defanzivac Upamekano je doveo Francusku do vođstva u 23. minutu, a do kraja poluvremena golova nije bilo.

Za izjednačenje se postarao Boadu u 51. minutu, da bi isti igrač u 93. minutu utakmice na asistenciju Klajverta doneo Holandiji mesto među 4 najbolja.