(Sterling 8, Kejn 19, Vojvoda 38ag, Sančo 44, 45+1 – Beriša 1, 49; Murići 55)
Crna Gora – Češka 0:3 (0:0)
(Souček 54, Masopust 58, Darida 95p)

Navijači na Sent Merisu mogli su da tokom celog meča gledaju lepe poteze i golove, a na kraju i pobedu svog tima.

Tzv. Kosovo je povelo već u 34. sekundi meča kada je Kin pogrešio i poklonio gol gostima. Njihova sreća nije dugo trajala jer su do poluvremena primili čak pet golova.

U 8. minutu strelac je bio Sterling, u 19. Kej, a u 38. minutu Vojvoda se upisao auto-golom.

“Gordi albionu” nije bilo dosta tri “komada” za poluvreme, pa je supertalentovani Sančo pogodio u 44. i 46. minutu.

Na poluvremenu verovatno niko nije očekivao da se tzv. Kosovo uopšte vrati u meč, niko sem gostiju.

U 49. minutu Beriša je postigao drugi gol na meču, a samo šest minuta kasnije tzv. Kosovo je iznudilo penal koji je realizovao dvostruki asistent Murići.

Goleada na Sent Merisu je mogla da se nastavi, ali je u 65. Kejn promašio jedanaesterac.

Tzv. Kosovo je na tabeli Grupe A prestigla Češka, koja je lako izašla na kraj sa Crnom Gorom u Podgorici i slavila pobedu od 3:0.

Česi su dominirali tokom celog meča i zasluženo došli do pobede, a golove su uspeli da postignu u drugom poluvremenu.

Iako su se Crnogorci dobro držali, primili su dva gola za četiri minuta. U 54. strelac je bio Souček, a u 58. Masopust – oba puta na asistenciju Jankta.

Konačan rezultat postavio je Darida iz penala u petom minutu nadoknade.

Kvalifikacije za EURO, Grupa C:

Albanija – Island 4:2 (1:0)
(Dermaku 32, Hisaj 52, Roši 78, Čikaleši 78 — Sigurdson 47, 58)
Francuska – Andora 3:0 (1:0)
(Koman 18, Lengle 52, Ben Jeder 91)
Moldavija – Turska 0:4 (0:1)
(Tosun 37, 79; Turuc 58, Jazici 88)

Što se tiče Grupe C, Turska i Francuska su nastavile da dominiraju, dok je Island doživeo iznenađujuće ubedljiv poraz od Albanije.

Francuska je pobedila Andoru sa ne toliko ubedljivih 3:0 na domaćem terenu.

Pitanje pobednika je moglo da bude rešeno posle prvih 45 minuta, pošto su “trikolori” vodili golom Komana, ali ostali bez 2:0 jer je Grizman promašio penal.

Prednost domaćina duplirao je Lengle u 52. minutu, a konačan rezultat postavio je Ben Jeder u prvom minutu nadokande.

Turska je “pokerom” pobedila Moldaviju na gostovanju bez primljenog gola – 4:0.

Tosun se istakao sa dva gola, dok su po jedan postigli Turuc i Jacizi.

Albanija je nastavila da pruža dobre partije i iznenadila Island pobedivši ga 4:2 u Elbasaniju, čime je koliko-toliko ostala u igri za EURO.

Albanci su dva puta poveli, prvo preko Dermakua a onda preko Hisaja, ali ih je oba puta sputavao iskusni Sigurdson.

Ipak, posle gola Rošija u 78. minutu Island nije odgovor, a 4:2 je bilo u 83. kada se u listu strelaca upisao Čikaleši.