29. Juna 2019.

Sonego slomio hrabrog Kecmanovića i osvojio titulu u Antaliji

Mladi srpski teniser Miomir Kecmanović poražen je od Lorenca Sonega u finalu ATP turnira u Antaliji sa 2-1 u setovima.

Mladi srpski teniser Miomir Kecmanović poražen je na ATP turniru u Antaliji, pošto je u tri seta kao pobednik izašao Italijano Lorenca Sonega – 7:6, 6:7, 1:6.

Kecmanović i Sonego odigrali su veoma težak meč, što govori podatak da je prvi set trajao 70 minuta.

Miomir je u prvom setu spasao nekoliko brejk lopti, a potom i set lopti. Nekako je uspeo da uvede meč u taj-brejk, u kojem mu se sve isplatilo.

Trinaesti gem prvog seta dobija rezultatom 7:5, čime je došao na korak do prve titule u karijeri.

U drugom setu je meč bio bez nekih iznenađenja, ali je igra bila daleko od nezanimljive. Prvih osam gemova su teniseri podelili “na ravne časti”, da bi se drama nastavila kada je Kecmanović imao 5:4 u drugom setu i 40:30 u desetom gemu.

Ipak je Sonego uspeo da odličnim servisom osvoji nekoliko važnih poena, potom stigne i do potpunog preokreta i dobije 10. gem, pa je na semaforu pisalo 5:5. U naredna dva gema nije bilo iznenađenja, pa smo imali taj-brejk.

U taj brejku je Sonegov servis itekako došao do izražaja, uspeo je da snažnim servisima stekne lepu prednost. Kecmanović se borio koliko je mogao, ali je ipak drugi set pripao Sonegu.

U trećem setu, videli smo apsolutnu dominaciju Lorenca Sonega, napravio je čak dva brejka i uspeo da ih potvrdi dobrim servisom i rezultatom 6:1 kruniše sjajnu igru i da tako osvoji titulu ATP turnira u Antaliji.