28. Septembra 2019.

Solidna partija Rebića u velikoj pobjedi nad CSKA

CSKA je odradio jako dobre pripreme, na kojima je ostvario sve pobede, ali pretrpeo poraz već u prvom prvenstvenom meču.

Jenisej je začuđujuće dobro parirao tokom cele utakmice, a onda u poslednjoj deonici potpuno slomio Moskovljane za zaslužen trijumf.

U prvom poluvremenu, tačnije tokom druge četvrtine, domaćin je imao i velikih 14 poena prednosti. CSKA je uspeo blago da se oporavi, pa da na pauzu ode sa minusom od “samo” sedam poena.

Ekipa Dimitrisa Itudisa je uspela da dodatno smanji zaostatak pred ulazak u četvrtu četvrtinu (55:51), ali je usledio novi napad Jeniseja.

Ubrzo su ponovod došli do dvocifrenog plusa, imali +12, te na kraju rutinski priveli meč kraju.

Za Jenisej je skoro 17 minuta na terenu proveo srpski plejmejker Nikola Rebić, koji je ostvario učinak od pet poena (2/3), tri asistencije i tri skoka.

Najbolji kod pobednika bio je Beri sa 23 poena, a pratio ga je Toma Zubčić sa 18.

Kod CSKA po 12 poena imali su Strelnijeks i Hilijard, jedan manje Džejms, dok su po deset ubacili Kurbanov i Bolomboj.