12. Novembra 2020.

Šokantan poraz svjetskog šampiona

Jeste prijateljska, ali aktuelni svetski šampioni odigrali su veoma lošu utakmicu i razočarali su protiv solidne reprezentacije Finske.

Bili su “trikolori” aktivniji ispred gola gostiju, međutim mreža Joronena je mirovala svih 90 minuta.

Finska je do prednosti došla u 28. minutu kada je Fors, na asistenciju Karjalainena, savladao Mandandu.

Samo tri minuta kasnije gosti su udvostručili prednost. Kauko je dodao loptu, a Valakari je pogodio za 0:2. Ovo je šokiralo Francuze i do kraja poluvremena nisu uspeli da smanje.

Dešan je napravio brojne izmene na poluvremenu, ali ni to nije urodilo plodom. Francuska je potcenila protivnika i to joj se obilo o glavu. Na sreću, radi se o prijateljskom meču koji neće dugo ostati u pamćenju.