14. Decembra 2019.

Šokantan poraz Kingsa, Bogdanović i Bjelica dvocifreni, šou Džordža i Lenarda u Minesoti, Lejkersi “ukrali pobjedu” Majamiju

Njujork Niksi ove sezone baš i ne igraju najbolju košarku i uz Atlantu i Golden Stejt važe za jednu od najlošijih NBA ekipa.

Oni su, ipak, do druge uzastopne pobede došli u Kaliforniji kada su gostovali Sakramento Kingsima, koji su imali prednost tokom gotovo tri pune četvrtine.

U prvom poluvremenu je domaćin bio prilično bolji tim. Uspeli su da ubace čak 54 poena u brzom tempu koji je Luk Volton nametnuo od samog starta, što Niksima nekako i nije baš odgovaralo.

Kingsi su posle poena Bogdanovića i Džozefa stigli do maksimalnih +16 sredinom treće deonice, kada je na semaforu pisalo 77:61, da bi Njujork Niksi taj kvartal zatvorili serijom 11:3, a ta tri poena za Kingsi postigao je u pravo Bogdanović.

Niksi su potom dodali gas. Njihovi igrači sa klupe doneli su prevagu i posle koša Elfrida Pejtona nekih 4 minuta pre kraja, Njujorčani su poveli sa 95:93. U toj napetoj završnici, bili su koncentrisaniji i staloženiji, pa su utakmicu mirno priveli kraju i rezultatom 103:101 zabeležili veliku pobedu nad favorizovanim Sakramento Kingsima.

Rendl je bio najefikasniji sa 26 poena (10/17 iz igre, 3/8 za tri), uz 9 skokova i 4 asistencije, Elfrid Pejton ga je pratio sa 16, dok je Mičel Robinson zabeležio 14.

Badi Hild je sa 34 poena bio najzapaženiji kod Kingsa, uz 12 skokova, Bogdan Bogdanović je upisao 14 (5/10 iz igre, 4/5 za tri) i po skok i asistenciju, dok je Nemanja Bjelica postigao 12 poena (3/9 iz igre, 3/6 za tri, 3/4 slobodna bacanja), uhvatio 2 skoka i podelio 7 asistencija.

Još jedan srpski košarkaš našao se na parketu u noći između petka i subote, a njegovo ime je Marko Gudurić. Gudurić je za 13 minuta na parketu promašio 5 šuteva iz igre, ukrao je jednu loptu i uhvatio dva skoka, u porazu Memfis Grizlisa od Milvoki Baksa rezultatom 127:114.

Aktuelni MVP Janis Adetokumbo je postigao 37 poena, od čega je 17 ubacio u poslednjoj četvrtini, u kojoj su Baksi nadigrali Grizlise i odneli pobedu. Hrabra ekipa Memfisa se dobro držala tokom čitavog susreta, čak su na poluvremenu imali i vođstvo rezultatom 64:62, ali nisu uspeli da ga zadrže.

Janis i drugovi su dali sve od sebe da slome otpor Grizlija u trećem kvartalu, ali im je to uspelo tek u narednom dvanaestominutnom periodu, pošto je mladi Džeren Džekson u toj trećoj četvrtini postigao čak 26 poena.

Izabranici Majka Badenholzera su tu odlučujuću četvrtinu dobili sa 37:19 i sada sa 23 pobede iz 26 utakmica sede na čelu Istočne konferencije. Najefikasniji u Baksima je bio upravo Janis Adetokumbo sa 37 poena, 26 je imao Midlton, 12 Bledso, a 10 Lopez.

Na drugoj strani, rekord karijere sa 43 poena imao je Džeren Džekson, Bruks je postigao 19, a Džej Krauder 15 poena.

Košarkaši Los Anđeles Klipersa i Los Anđeles Lejkersa ostvarili su nove pobede zahvaljujući sjajnim partijama svojih najboljih igrača.

Los Anđeles Klipersi su ostvarili i četvrtu pobedu u nizu na krilima Pola Džordža i Kavaja Lenarda koji su kombinovano postigli 88 poena.

Nova “žrtva” Klipersa bila je ekipa Minesote, koja je poražena rezultatom 124:117. “Vukovi” su bili veoma čvrst protivnik koji nije želeo da se preda i naterali su Kliperse da se svojski potrude.

Prvo poluvreme je bilo pravi šou pomenutog dvojca Klipersa, pošto su Lenard i Džordž zajedno postigli 55 poena od ukupno 58, dok su se Timbervulvsi oslanjali na kanadsko-dominikanski duo Endru Vigins – Karl Entoni Tauns.

Klipersi su meč prelomili u trećoj četvrini kada su imali maksimalnih 27 poena prednosti, a igrači sa klupe uneli su dodatnu energiju i sprečili potencijalno iznenađenje, pošto su Timbervulvsi zahvaljujući pomenutom dvojcu stigli do samo 4 poena zaostatka u poslednjem minutu utakmice. U penal završnici su Klipersi bili fokusirani i meč dobili rezultatom 124:117.

Sjajne partije pružili su Pol Džordž sa 46 poena, 5 skokova i 7 asistencija i Kavaj Lenard sa 42 poena, 11 skokova i 2 asistencije, dok je Montrez Herel upisao 18. Na drugoj strani dominantni su bili Karl Entoni Tauns sa 39 poena i 12 skokova, dok je Vigins imao 34, a Džef Tig 22 poena uz 5 asistencija.

Los Anđeles Lejkersi su imali teško gostovanje Majami Hitu u meču koji su američki mediji nazvali “borba za pojas teške kategorije”.

Amerikan Erlajns Arena gotovo uvek je svedok neivesne utakmice, a ništa nije bilo drugačije ni u ovom susretu koji su u penal završnici Lejkersi dobili rezultatom 113:110.

Majami je odlično krenuo utakmicu, Džimi Batler je bio raspoložen, a ostala “dečica” pratila su ga u stopu. Entoni Dejvis koji igra MVP sezonu uz pomoć sjajnog Lebrona Džejmsa uspeo je da pomogne Lejkersima da održe korak, a nedugo potom i da povedu.

Ne bi Pet Rajli i Erik Spolstra ni upola bili zanimljiv tandem kada ne bi “izmislili” nekog igrača u sred sezone, pa se tako pojavio Kris Silva koji je sa svojih 6 poena u drugoj četvrtini doneo Majamiju dvocifrenu prednost. Lejkersi su ipak uspeli da se spuste na 8 razlike i sa jednocifrenim zaostatkom odu na poluvreme.

U nastavku je viđena prava “borba za pojas teške kategorije”. Lejkersi su treću četvrtinu dobili sa 11 poena razlike, da bi trojkom Lebrona Džejmsa počeo odlučujući period. Lejkersi su imali 50 skokova na ovoj utakmici, dok je Majami uhvatio 34 skoka i to je bio jedan od glavnih razloga za tesan poraz Hita.

Kada je Koldvel Poup promašio slobodno bacanje Majami nije došao do skoka, pa je posle pravljenog faula bio polovičan i Majamiju je bila potrebna trojka za opstanak u meču, ali je Džimi Batler promašio taj šut za produžetak.

Batler je sa 23 poena bio najefikasniji u Majamiju, 17 je imao Džons, 16 Nan, a 12 Adebajo uz 12 skokova. Entoni Dejvis još jednom je briljirao sa 33 poena i 10 skokova, dok je Lebron Džejms imao 28 i 12 asistencija, a Koldvel Poup ubacio je 15 poena.

Hjuston Roketsi su sa 130:107 pobedili Orlando Medžik u utakmici u kojoj je dominirao Džejms Harden sa 54 poena.

Džejms Harden je sa 54 poena uz 10 postignutih trojki (izjednačen timski rekord) vodio Hjuston do novog trijumfa. To je bio 5. Hardenov meč sa 50 i više poena ove sezone.

Njegov kolega Rasel Vestbruk postigao je 23 poena, a dvocifren je bio i Ben Meklemor sa 18 poena, 12 je imao Pi Džej Taker, a 10 Klint Kapela uz po 11 skokova.

Vrlo rano je bilo jasno da Orlando neće imati šta da traži u ovom meču, a Hjuston je bio tim kom su dozvolili da im ubaci 22 trojke, više nego ijednom drugom protivniku u Emvej centru.

Pri ulasku u poslednju četvrtinu, Hjuston je vodio sa 96:78 i u poslednjem dvanaestominutnom periodu se samo čekao konačan rezultat, pa su Roketsi sa 130:107 lako upisali novu pobedu.

Evan Furnije sa 27 i Eron Gordon sa 21 postignutim poenom bili su najzapaženiji u redovima poraženog tima.

Filadelfija Seventisiksersi su u svom Vels Fargo centru odigrali još jedan napet meč, ovoga puta protiv motivisanih Nju Orleans Pelikansa, ali su momci iz Pensilvanije uspeli da upišu pobedu.

Tobajas Heris, Ben Simons i Džoel Embid su imali ravnopravne “revolveraše” na drugoj strani u vidu Brendona Ingrama, Džrua Holideja i Džej Džeja Redika (bivši igrač Filadelfije) pa su svim prisutnim fanovima priredili spektakl.

Filadelfija je pobedom rezultatom 116:109 ostala jedina ekipa koja je neporažena na svom parketu. U prvom kvartalu su uspeli da ubace čak 39 poena i delovalo je da će lako srušiti goste iz Luizijane.

Ipak, oni su uspeli da se vrate. Džej Džej Redik je namestio ruku počeo da pogađa šuteve za tri poena i uz pomož Džrua Holideja spustio na 62:57 pred odlazak na poluvreme.

U nastavku, Ben Simons i Tobajas Heris nisu želeli ništa da prepuste slučaju i prvom prilikom podigli razliku na 10 poena, pa ni raspoloženi Brendon Ingram nije uspeo ništa drugo sem da ublaži poraz svog tima.

Najefikasniji bio je upravo Ingram sa 32 poena uz 6 skokova, Redik je postigao 19, a Holidej 12 uz 10 asistencija. Na drugoj strani, 31 poen Tobajasa Herisa, a po 24 imali su Embid i Simons. Embid je uz to imao i 10 skokova, a Simons isto toliko asistencija.

U ostalim utakmicama, Atlanta je poražena od Indijane na svom parketu sa 110:100, dok je u neefikasnoj utakmici Šarlot savladao Čikago sa 83:73, a Juta je na krilima Bojana Bogdanovića savladala nejake Golden Stejt Voriorse sa 114:106.