8. Januara 2022.

Šokantan početak 2022. – Gladbah tukao Bajern u Minhenu!

Nakon što je u prvom delu sezone u meču Kupa Nemačke Menš deklasirao Bavarce rezultatom 5:0, ovog puta je trijumfovao i na “Alijanc areni” – 2:1 (2:1).

Bajern i dalje ima veliku prednost na prvom mestu, sa devet bodova više i utakmicom više u odnosu na Borusiju Dortmund, ali ovaj početak kalendarske godine ne obećava.

Iako je Robert Levandovski napravio fenomenalan potez u 18. minutu, izbacio čuvara iz igre jednim kontaktom sa loptom i onda drugim zakucao loptu u mrežu gostiju.

Međutim, Borusija je uspela da preokrene rezultat sa dva gola u razmaku od pet minuta.

Najpre je Florijan Nojhaus izjednačio rezultat u 27. minutu posle greške Bajerna, a onda je u 31. Štefan Lajner glavom na veoma lep način matirao Svena Ulrajha.

U drugom poluvremenu se neretko igralo otvorenog garda, ali interesantno, nismo videli nijedan pogodak.

Bajern je najbliži izjednačenju bio u 61. minutu kada je Levandovski neobičnim, ali majstorskim udarcem pogodio prečku.