7. Februara 2021.

Šok završnica – Everton u 95’ odnio bod sa “Old Traforda”!

“Crveni đavoli” su imali vođstvo od 2:0, ispustili ga, ponovo poveli i onda strepeli do kraja za osvajanje tri boda, te ispustili dva u poslednjim sekundama meča.

Sada Junajted ima 41 bod i zaostaje dva na tabeli u odnosu na gradskog rivala Mančester siti, s tim da “građani” imaju veliku prednost jer imaju i dve utakmice manje.

Počelo je dobro po Junajted koji je u 24. minutu poveo golom Edinsona Kavanija posle centaršuta Markosa Rašforda.

Mirno prvo poluvreme je fantastično finiširao Bruno Fernandeš prelepim udarcem i golom u poslednjem minutu.

Ali, drugo je počelo katastrofalno loše po domaće, jer je Everton stigao do dva gola u razmaku od četiri minuta!

Najpre je strelac bio Abdulaj Dukure, a onda i Hames Rodriges za ekspresnih 2:2.

Mančester je bio u šoku, ponovo je morao da napadne, ali je mladi Mektominej istupio i postigao lep gol.

Posle centaršuta iz slobodnog udarca Luka Šoa je zahvatio glavom loptu i poslao je u sam ćošak rezervnog golmana “karamela” Olsena.https://streamja.com/embed/MBn4l

Od tog momenta Junajted je ponovo prepustio inicijativu rivalu, ali je odolevao.

Sve do petog minuta nadoknade kada je doslovno poslednji centaršut sa sredine terena u kazneni prostor poslao Kin, a tamo se najbolje snašao Dominik Kalvert-Luin.

Novi šok za Junajted koji je još jednom dokazao da je vrlo promenljiva ekipa i, po svemu sudeći, bez potrebnog šampionskog gena.https://streamja.com/embed/wag2l