25. Marta 2019.

Šok za Hrvate u Budimpešti, Zahavi razbio Austriju, Nijemci pobijedili Holanđane

Bio je to veliki uspeh Mađara, koji su morali da preokrenu rezultat jer je Hrvatska prilično rano, tačnije u 13. minutu povela preko napadača Ajntrahta Ante Rebića.

On je sa svega pet metara ubacio loptu u mrežu Mađara i činilo se da će izabranici Zlatka Dalića biti na putu da ostvare i drugu pobedu, pošto su pre nekoliko dana pobedili Azerbejdžan sa 2:1.

Ipak, Mađari se nisu predavali i prvo su u 34. minutu preko Adama Salaija uspeli da izjednače.

Džudžak je odlično proigrao Salaija koji je iskosa sa desne strane, sedam osam metara uspeo da savlada golmana Kalinića.

Samo minit kasnije, domaćini su tražili od sudije da pokaže na belu tačku kada je Dejan Lovren povukao za dres Rolanda Vargu koji se usput povredio i morao je da napusti meč.

U nastavku, bilo je prilika sa obe strane, ali Mađari su uspeli da iskoriste jednu i to u 76. minutu. U gužvi pred golom Hrvatske odlično se snašao Martin Patkai koji je sa nekoliko metara uspeo da ubaci loptu u mrežu za konačnih 2:1.

Izrael – Austrija 4:2 (2:1)
(Zahavi 34, 45, 55, Dabur 66 – Arnautović 8, 75)
20.45 Slovenija – S. Makedonija
20.45 Poljska – Letonija

Grupa I
Kazahstan – Rusija 0:4 (0:2)
(Čerišev 19, 45+2, Dzjuba 52. Bajsebekov 62ag)
San Marino – Škotska 0:2 (0:1)
(Meklin 4, Rasel 74)
20.45 Kipar – Belgija

U I grupi, Škotska je uspela da kao gost pobedi San Marino sa 2:0 i tako se iskupi za poraz u Kazahstanu od pre nekoliko dana (3:0).

Golove za Škote postigli su Keni Meklin u četvrtom i Džoni Rasel u 74. minutu.

Veoma interesantno bilo je u susretu Grupe G u kojem je Izrael kao domaćin slavio protiv Austrije (4:2).

Bio je to golgeterski obračun Erana Zahavija s jedne i Marka Arnautivića sa druge strane. Izraelac je postigao het-trik, mrežu Austrije zatresao je u 34, 45. i 55. minutu, da bi gol za Izrael postigao i Dabur u 66. minutu.

Arnautović se u strelce upisao u 8. i 75. minutu kada je uspeo samo da ublaži ubedljiv poraz svog tima.

Reprezentacija Nemačke slavila je kao gost protiv Holandije sa 3:2 u okviru Grupe C kvalifikacija za Evro 2020.

Grupa C
Holandija – Nemačka 2:3 (0:2)
(De Liht 48, Depaj 63 – Sane 15, Gnabri 34, Šulc 90)

Grupa I
(Čerišev 19. 45+2, Dzjuba 52. Bajsebekov 62ag)
Kipar – Belgija 0:2 (0:2)
(E.Azar 10, Bačuai 18)

Izabranici selektora Joakima Leva, samo nekoliko dana pošto su odigrali nerešeno u prijateljskom meču sa Srbijom u Volfsburgu (1:1), pokazali su snagu i došli do bodova.

Činilo se da će lakše doći do trijumfa, posebno jer su na poluvremenu meča na “Johan Krojf” areni u Amsterdamu imali prednost od dva gola, ali treba čestitati i Holanđanima koji su bili nadomak osvajanjja boda.

Nemačka je povela u 15. minutu kada je Liroj Sane zatresao mrežu Silesena, da bi u 34. minutu pravo malo remek delo napravio Serž Gnabri.

Uzeo je loptu na levoj strani, prošao pored Virdžila van Dajka i sjajnim udarcem sa 18 metara pogodio desni gornji ugao.

Nije se Holandija predala, posle odličnog centraršuta Memfisa Depaja u 48. minutu Matajs de Liht je bio najviši u skoku i mreža “pancera” se zatresla.

U 63. minutu Depaj se odlično snašao u gužvi, udarcem sa desetak metara poslao je loptu u desni donji ugao i činilo se da će biti nerešeno.

Ipak u 90. minutu odlična kombinacija Nemaca, Rojs je izbegao ofsajd zamku, sve je odlično pratio igrač Hofenhajma Niko Šulc koji je sa desetak metara lako zatresao mrežu domaćina.

Takođe u istoj grupi, pobedu je ostvarila i Severna Irska. Džoni Evans je u 30. minutu doneo prednost domaćinu, AStaševič je izjednačio u 33. minutu, da bi u samom finišu Magenis pogodio za 2:1 i pobedu Severne Irske.

U G grupi G, Slovenija i Makedonija odigrali su nerešeno, 1:1. Zajc je bio taj koji je doneo prednost Slovencija i to pogotkom u 34. minutu, da bi Severna Makedonija stigla do remija golom Bardija na samom početku drugog poluvremena.

Poljska je kod kuće uspela da slomi otpor Belorusije u poslednjih 15 minuta. Prvo je napadač Bajerna Robert Levandovski pogodio za 1:0 posle sjajnog udarca glavom, da bi u 84. posle kornera i Kamil Glik na sličan način postigao gol za konačnih 2:0.

Belgija je bila uspešna na gostovanju Kipru. Posle pobede nad Rusijom od 3:1, Eden Azar i drugovi bili su još jednom sigurni.

Upravo je Azar u desetom minutu doneo radost navijačima gostiju, da bi sva priča oko pobednika bila završena u 18. minutu kada je Miči Bačuai pogodio za konačnih 0:2.