22. Januara 2021.

Šok na Enfildu, Barnli srušio Liverpul!

To je svakako bio veliki šok za sve, “crveni” su i u ovom meču imali inicijativu, veliki broj šuteva na gol i nekoliko sjajnih šansi, ali je zid Barnlija odoleo.

Liverpul od aprila 2017. godine nije izgubio na svom terenu, više od 70 mečeva je trajao taj neverovatan niz Klopovog tima, ali svakoj seriji dođe kraj, pa i ovoj.

Barnli je igrao izuzetno disciplinovano, naročito kada je reč o odbrani, a između stativa je imao sjajnog Nika Poupa koji je doprineo tome da Liverpul ostane praznih šaka.

Neverovatno zvuči podatak da “crveni” u Premijer ligi nisu u 2021. godini još uspeli da zatresu mrežu protivnika!

Bio je ovo četvrti duel od početka godine, odigrali su 0:0 u Njukaslu, izgubili sa 1:0 u Sautemptonu, potom su u derbiju sa Mančester junajtedom takođe odigrali bez golova i sada – izgubili.

Da je kriza evidentna i da se na “Enfildu” nešto događa iza kulisa, svedoči i to da je Jirgen Klop na klupi za rezervne igrače ostavio Mohameda Salaha i Roberta Firmina, koje je na kraju ipak morao da pošalje na teren u 57. minutu, ali uzalud.

Salah je imao veliku šansu u 60. minutu, ali je Poup sjajno intervenisao, da bi u 89. minutu Ben Mi sa gol linije izbacio loptu i sprečio izjednačenje.

Barli je do bodova došao golom sa penala u 83. minutu. Alison je srušio Barnsa a Martin Etkinson pokazao na belu tačku.

Bio je to prvi kazneni udarac dosuđen za tim Šona Dajša od početka sezone a u gol ga je pretvorio Ešli Barns.

Navalio je Liverpul, krenula je “viktorija” do kraja meča, ali gosti su izdržali, pa će im ovi bodovi, posle druge pobede u gostima od početka sezone, mnogo značiti u borbi za opstanak.

Liverpulu je ovo treći poraz od početka sezone, ostali su na četvrtom mestu, a za vikedn u FA Kupu gostuju Mančester junajtedu.