4. Februara 2021.

Šok: Brajton pobijedio Liverpul

Nisu se “Redsi” dobro proveli na toj utakmici, pošto su upisali neočekivani poraz od ekipe koja se maltene bori za opstanak u Premijeršipu.

Istina, Liverpul nije bio kompletan na ovom meču (Alison nije branio i nije bilo Manea), ali je svakako bio veliki favorit.

Brajton je izvukao veliku pobedu, a heroj je bio Stiven Alzejt koji je u 56. minutu postigao jedini gol na meču.

“Redsi” su bili potpuno steriln, imali su samo dve polušanse preko Salaha koji je loše reagovao.

U ovom terminu je odigrana još jedna utakmica. Aston Vila je dočekala ekipu Vest Hema, a “Čekićari” su ih pobedili sa 3:1.

Junak je bio dvostruki strelac Džesi Lingard na svom debiju po dolasku iz Mančester junajteda, za koji nije odigrao nijedan minut ove sezone.

Vest Hem je poveo preko Součeka, a strelac jedinog gola za Vilu bio je Oli Votkins.