13. Januara 2021.

Slukas heroj Olimpijakosa, Micić predvodio preokret Efesa, težak poraz Valensije

Grci su ostvarili treći trijumf u nizu, ukupno 10, i sada se nalaze u plej-of zoni, iako su imali mnogo problema na startu sezone.

Protiv direktnog konkurenta za mesto među najboljih osam došli su do pobede tako što je Kostas Slukas dve sekunde pre kraja, sa linije penala odveo meč u produžetke, a tamo gosti iz Pireja ipak imali više snage.

U dodatnih pet minuta probudili su se Jorgos Printezis i Janulis Larencakis i uz Spanulisa doneli slavlje Olimpijakosu.

Slukas je meč završio sa “dabl-dablom” od 21 poena i 11 asistencija, a Larencakis i Printezis su dodali po 12.

Kod Makabija je Skoti Vilbekin ubacio 25 poena, ali ga je pratio samo Elijah Brajant sa 15, koji je na kraju promašio šut za preokret Makabija.

U poslednjoj utakmici večeri u Evroligi Olimpija je u Milanu bila ubedljiva protiv Valensije rezultatom 95:80.

“Slepi miševi” će za tri dana dočekati Crvenu zvezdu, a večeras su u najvećem delu susreta u “Mediolanum forumu” bili u podređenom položaju.

Utakmicu je rešila serija tima Etorea Mesine u drugoj četvrtini koju je dobio sa čak 33:16.

Valensija je serijom 7:0 u finišu ublažila poraz, ali je on svakako ubedljiv u korist “manekena”.

Utakmicu je obeležio Luiđi Datome koji je sa 27 poena izjednačio svoj lični rekord u Evroligi.

Pratili su ga Malkolm Dilejni sa 17, Zek Ledej sa 15 i Kevin Panter sa 14 poena.

U poraženom sastavu Derik Vilijams je imao 17 koševa, 15 je dodao Nikola Kalinić, a Kremen Prepelič 12.

U drugoj utakmici 19. kola Evrolige Anadolu Efes je u “Sinan Erdem” areni savladao ekipu Albe iz Berlina rezultatom 84:76.

Turski tim je do 10. pobede u sezoni došao posle velikog preokreta jer su Nemci u prvom pouvremenu imali i vođstvo od 12 poena razlike (42:30).

U tim momentima malo šta je funkcionisalo u timu Ergina Atamana, ali je mini-serija krajem druge i početkom treće deonice vratila domaćina u život.

U trećoj deonici je Efes primio samo 9 poena, a ubacio 26 i time napravio veliki preokret.

Značajan doprinos tome imao je Vasilije Micić koji je bio najbolji igrač utakmice sa 15 poena i 8 asistencija.

Isti broj poena imao je i Adrijan Moerman, kao i Šejn Larkin, ali je on dugo bio bez poena kada se lomio meč i jedini koš u drugom poluvremenu ubacio je u poslednjem minutu.

U ekipi Albe najviše se istakao Grejndžer sa 17 poena, a Lamers je dodao 14.