8. Septembra 2022.

Slovenija spriječila iznenađenje: Ukrajina pala u Ljubljani

Slovenija je sa 3-1 u setovima bila bolja od Ukrajine i potpuno zasluženo se pred svojim navijačima plasirala među 4 najbolje na svetu.

Prvi set je pripao selekciji Ukrajine, koja je iskoristila početnu tremu i pritisak od domaće publike i sa 25:18 dobila Sloveniju i povela sa 1-0.

Ubrzo je stigla još jača podrška sa tribina u Ljubljani i Slovenci su nošeni tim ljudima posle drame dobili drugi set rezultatom 26:24 i izjednačili na 1-1.

Treći set su Slovenci dobili prilično lako, a za to su im bile potrebne dve solidne serije, dok su Ukrajinci na početku i kraju seta igrali najbolje i izgubili sa 25:19.

Za pobedu od 3-1 domaći odbojkaši morali su pošteno da se narade u četvrtom setu i posle trijumfa 25:23 uspeli da odu u polufinale SP.

Najefikasniji je bio Čebulj sa 23 poena, dok je 11 imao Urnaut. Na drugoj strani, Oleh Plotnitskij je zabeležio čak 28 poena, dok je 12 imao Vasil Tupčij.