Naime, u Hrvatskoj je nekoliko dana zaredom registrovan trend porasta novozaraženih koronavirusom.
“Brine me da se situacija u Hrvatskoj može pogoršati i da postane epidemiološki opasna država”, kazao je ministar Tomaž Gantar u sinoćnjem razgovoru za komercijalnu televizijsku postaju POP-TV, prenosi portal Index.
“KPrema njegovim rečima, ukoliko bi došlo do povećanja zaraza u Sloveniji i otkrivanja da se radi o slučajevima unetim iz Hrvatske, ona bi odmah bila stavljena na crvenu listu epidemiološki nebezbednih država.
Gantar je upozorio na slovenačke turiste koji bi u tom slučaju nakon povratka morali u karantin. Slovenački nacionalni institut za javno zdravlje (NIJZ) u ponedjeljak je saopštio da Hrvatska uprkos povećanju broja slučajeva zaraze zadnjih dana ostaje na listi epidemiološki bezbednih država.
B92