3. Novembra 2019.

Slavlje Denvera na Floridi, Jokić 20+7+4

Meč na Floridi obeležile su silne oscilacije. Magični su dominirali u prvoj i polovini druge četvrtine, i za to vreme stekli 12 poena prednosti. Ipak, Denver je do poluvremena smanjio na -5, a onda odličnom igrom u trećoj četvrtini došao do preokreta i pred poslednjih 12 minuta vodio 69:63. Domaćin se nije predavao, a posle trojke Vučevića došao je do izjednačenja – 81:81. Gosti se nisu dali, nisu dozvolili potpuni preokret i na kraju bili smireniji u penal završnici i došli do četvrtog trijumfa u šest utakmica, dok je Orlando pretrpeo četvrti poraz iz isto toliko mečeva.

Glavna borba vodila se, očekivano na centarskoj poziciji. Sa jedne strane Nikola Jokić a sa druge imenjak Vučević bili su najzapaženiji u svojim ekipama. Jokić je imao učinak od 20 poena (7/14 iz igre, 3/7 za tri poena), sedam skokova i četiri asistencije. Na drugoj strani Vučević je meč završio sa 24 poena (10/16 iz igre, 1/4 za tri poena), sedam skokova i dve asistencije i blokadu.

Uprkos ambiciozno odrađenog prelaznog roka jasno je bilo da će se Bruklin mučiti na početku. Na gostovanju Detroit Pistonsima došli su do četvrtog poraza iz šest mečeva, dok je Detroit pobedom 113:109 došao do treće pobede iz sedam susreta. Kod pobednika briljirao je Andre Dramond sa 24 poena, 20 skokova, šest asistencija, pet blokada i tri ukradene lopte. Na drugoj strani Kajri Irving je zabeležio tripl dabl od 20 poena, 11 skokova i 10 asistencija.