17. Marta 2021.

Slabo veče Bogdanovića i Pokuševskog, Portland nadoknadio -17, tripl-dabl Lebrona

Atlanta Hoksi su nastavili pobednički niz i kao gosti su rezultatom 119:107 savladali Hjuston Rokitse.

Bogdan Bogdanović je postigao 7 poena za 20 minuta na parketu.

Šutirao je 2/4 za dva i 1/4 za tri poena. Upisao je i dva skoka i dve asistencije.

Najefikasniji u njegovoj ekipi bio je Danilo Galinari sa 29 poena, dok je Kolins upisao 20 poena i 10 skokova.

Tre Jang je imao 13 poena i 14 asistencija.

Kod Hjustona se istakao Oladipo sa 34 poena. Tejt je dodao 25, a Kevin Porter 22 poena.

Oklahoma Siti Tanderi poraženi su na gostovanju Čikago Bulsima.

Aleksej Pokuševski igrao je 29 minuta i postigao samo četiri poena. Šutirao je 2/7 za dva i 0/2 za tri poena. Upisao je i osam skokova.

U njegovoj ekipi su najefikasniji bili Šej Gildžes Aleksander sa 21 i Braun sa 20 poena i 16 skokova.

U pobedničkom sastavu je najbolji bio Zek Lavin sa 40 poena, dok je Lauri Markanen ubacio 22.

Portland TrejlBlejzersi savladali su Nju Orleans Pelikanse rezultatom 125:124, posle velikog preokreta.

Bila je to izuzetno zanimljiva utakmica, u kojoj se istakao Demijan Lilard.

Postigao je 50 poena, uz 6 skokova i 10 asistencija.

Pelikansi su bili napadački raspoloženi od samog starta i u prve dve četvrtine ubacili su minimum 30 poena. Imali su +6 posle prve deonice, dok su na poluvremenu imali velikih +14.

Iako se vratio Si Džej Mekalum, Portland je veoma slabo igrao u napadu i imao veliki zaostatak na poluvremenu.

Pelikansi su održali veliku prednost i u trećoj četvrtini i pred poslednjih 10 minuta imali su +13.

Posle slobodnih bacanja Zajona Vilijamsa na 10 minuta do kraja bilo je +16, a na 6 minuta do kraja posle dvojke Bledsa bilo je +17 i izgledalo je kao da je sve rešeno.

I onda kreće serija Portlanda od 16:0, koja je trajala tri i po minuta i na 2:20 do kraja Pelikansi su imali samo jedan poen razlike. Zajon im je doneo +4 na 1:07 do kraja i onda kreće šou Dejma Lilarda.

Lilard pogađa uz faul Adamsa i uz koš i dodatno slobodno bacanje smanjuje na poen zaostatka, da bi Zajon vratio +3 na 41 sekund do kraja.

Promašio je Lilard trojku za izjednačenje, a zatim faulirao Brendona Ingrama na sedam sekundi do kraja, koji iznenađujuće maši oba slobodna bacanja.

Odmah zatim Lilard je fauliran na pet sekundi do kraja i pogađa oba bacanja za 124:123. Odigrao je Portland odličnu odbranu na ubacivanju lopte i loptu gubi Nikel Aleksander Voker.

U poslednjem napadu lopta ide u ruke Lilardu, kog faulira Bledso na 1,2 sekunde do kraja. Lilard pogađa oba bacanja za 125:124, a poslednji šut za pobedu Nju Orleansa promašio je Zajon Vilijamson.

Lilard je ubacio 50 poena uz šut iz igre 13/20 (7/7 za dva i 6/13 za tri), uz slobodna bacanja 18/18. Dodao je i 6 skokova, 10 asistencija.

Pratili su ga Geri Trent sa 22 i sa po 10 poena Mekalum, Džons i Kanter.

Ingram je na drugoj strani bio najefikasniji sa 30, dok je Zajon ubacio 28 poena. Lonzo Bol je imao 11 poena i 17 asistencija.

Nekoliko zanimljivih mečeva odigrano je u NBA ligi u noći između utorka i srede.

Los Anđeles Lejkersi su kod kuće pobedili Minesota Timbervulvse sa 137:121.

Ponovo se istakao Lebron Džejms sa tripl-dablom učinkom.

Upisao je 25 poena, 12 skokova i 12 asistencija.

Pratili su ga Herel sa 25 poena, Šruder, Horton Taker i Kuzma sa po 16, kao i Markif Moris sa 12 poena.

Kod Minesote istakli su se Tauns i Edvards sa po 29 poena.

Riki Rubio imao je 19 poena i 12 asistencija.

Filadelfija Seventisiksersi savladali su Njujork Nikse sa 99:96.

Fila je igrala bez Džoela Embida i do pobede su došli posle velikog preokreta u poslednjoj četvrtini, koju su dobili sa 26:14.

Do pobede su ih predvodili Tobajas Heris sa 30, Set Kari sa 20 poena i Ben Simons sa 16 poena, 13 skokova i 7 asistencija.

Kod Niksa istakao se Džulijus Rendl sa 19 poena, 15 skokova i 8 asistencija, dok je 19 poena ubacio i Aleks Burks.