5. Augusta 2022.

Škupi sa igračem manje poražen od Šamroka

Fudbaleri Škupija poraženi su u Dablinu od Šamroka rezultatom 3:1 u trećem kolu kvalifikacija za Ligu Evrope.

Momci iz Severne Makedonije su u prošlom kolu u kvalifikacijama za Ligu šampiona propisno namučili Dinamo Zagreb, a sada su posle dobre partije ipak upisali poraz.

Šamrok je ovdašnjoj publici poznat po tome što je svojevremeno eliminisao beogradski Partizan iz Evrope, a sada su poveli u 13. minutu preko Grejema Burka koji je jedanaesterac pretvorio u gol.

Na visokih 2:0 povisio je Dilan Vats u 29. minutu, a na odgovor Škupija čekalo se sve do drugog poluvremena. Tada je Ignasio u 77. minutu zatresao mrežu Iraca, a sedam minuta kasnije usledio je hladan tuš.

Valid Hamidi je još u 30. minutu dobio prvi žuti karton, a u 84. minutu i drugi što je značilo da Škupi ostaje sa desetoricom i ipak pri takvoj razmeri snaga do izjednačenja nisu mogli.

Za konačnih 3:1 pobrinuo se O'Nil u čak 97. minutu utakmice.

Fudbaleri Olimpijakosa i Slovana iz Bratislave odigrali su večeras nerešeno 1:1, u prvoj utakmici trećeg kola kvalifikacija za Ligu Evropa.Slovan je poveo u 63. minutu golom Andrea Grina, a izjednačenje grčkom timu doneo je Jusef El Arabi u 87. minutu