3. Augusta 2021.

Skola u suzama – Australija razbila Argentinu za polufinale

Košarkaši Australije su odigrali sjajan meč i bez ikakvih problema preskočili Argentince sa više od 25 poena razlike.

Oni su na taj način prošli u polufinale, gde će igrati protiv Sjedinjenih Američkih Država, glavnog favorita za zlatnu medalju na Olimpijskim igrama.

Luis Scola achieved a new record in the Olympic Games that puts him among  the best

Argentina je prvu četvrtinu dobila sa 22:18 i nagovestila ljutu borbu za medalju, ali su u narednom kvartalu dali samo 11 poena i na poluvremenu imali zaostatak 39:33.

U trećoj četvrtini je Australija napravila malu prevagu, videli smo i “brutalno” zakucavanje Dantea Egzuma, da bi u četvrtoj Argentina potpuno posustala i za 5 minuta postigla 0 poena naspram 17 Australijanaca.

Na kraju potpuno zaslužena pobeda rezultatom 82:61 uz fenomenalnu partiju Petija Milsa od 18 poena, po 12 su imali Lendejl i Tajbul, a 11 Džo Ingls.

U redovima Argentine, 13 poena Laprovitole i 12 Gabrijela Deka dok su ostali bili jednocifreni.

Utakmica je završena gromoglasinim aplauzom za Luisa Skolu kome je ovo možda i poslednja utakmica u karijeri, a Skola je na klupi završio meč u suzama.