10. Maja 2022.

Skandal u Njemačkoj: Odgovarao im rezultat pa se dodavali 12 minuta

U pitanju je meč četvrte lige između FSV Frankfurta i Elversberga. U poslednjih 12 minuta utakmice, pri rezultatu 1:1, niko nije napadao jer je rezultat odgovarao i jednima i drugima.

Elversbergu je taj rezultat značio promociju u treću ligu, a Frankfurtu opstanak u četvrtoj. Defanzivci Elversberga čuvali su loptu poslednjih 12 minuta, a suparnici ih nisu napadali.

Odmah nakon poslednjeg sudijskog zvižduka igrači obe ekipe su zajedno proslavili remi.

Frankfurt je osigurao ostanak jer ima tri boda više od konkurencije i za 14 pogodaka bolju gol-razliku, a Elversberg je osigurao titulu u četvrtoj ligi.

“Oni nisu hteli da napadnu, a mi im nismo hteli da uzmemo loptu. Meni je to razumljivo. I druge dve ekipe bi učinile isto na našem mestu”, pravdao se nakon meča sportski direktor Frankfurta Tomas Brendel.