26. Augusta 2020.

Sječa favorita u kvalifikacijama za Ligu šampiona: Ispali Legija i Seltik!

Kiparska Omonija je slavila u Varšavi nad Legijom posle produžetaka 2:0, dok je još veće iznenađenje priredio Ferencvaroš pobedom u Glazgovu nad Seltikom.

Ferencvaroš je još jednom pokazao koliko je nezgodan tim.

Nakon što je popularni Fradi prošle sezone izbacio Ludogorec, koji je i ove doživeo krah, sada je uspeo isto protiv škotskog velikana.

Čovek odluke bio je nesuđeno pojačanje Partizana Tokmak Nguen golom 15 minuta pre kraja.

Kao brzi voz prošao je “Toki” i poslao Ferencvaroš u treće kolo za najveću senzaciju u kvalifikacijama!

Pre toga je Kristi izjednačio za Seltik posle gola Sigera, činilo se da će da preokrenu, ali je ekipa iz Budimpešte izdržala.

Sličnu sudbinu kao Ludogorec ima Legija.

Omonija je iskoristila brojčanu prednost protiv Legija od 56. minuta zbog isključenja Igora Levčuka.

Sve su to uradili u produžecima kada su Đordi Gomes iz penala i Tijago Fereira Santos doneli prolaz dalje.

Da stvar bude jača za naše podneblje dva tima mogu na Crvenu zvezdu u 3. kolu kvalifikacija.

Prethodno je Jang Bojs u Bernu pobedio Klaskvik 3:1 i to golovima tek u drugom poluvremenu.

Žan-Pjer Nsame, Miralem Sulejmani i Ngumo Ngalameu su bili strelci, dok je Jon Johanesen.

Takođe, Dinamo Brest je na svom terenu savladao Sarajevo 2:1.

Mihail Gordejčuk i Abdulaje Dialo su pogađali za domaćina, a Andrej Dokanović za goste.