8. Oktobra 2019.

Sjajni Zagorac vodio Partizan do trijumfa protiv Tofaša!

Izabranici Andree Trinkijerija ostvarili su važan trijumf i posle dva odigrana meča imaju maksimalan učinak.

Crno-beli su utakmicu prelomili u poslednjoj četvrtini u kojoj su kolektivno odigrali fenomenalno i na kraju zasluženo slavili.

Evrokup, drugo kolo:

Partizan – Tofaš 93:80 (15:27, 30:22, 21:17, 27:14)

dvorana: Štark arena
sudije: Eresuelo, Zamojski, Vilius

Partizan: Volden 12+7as, Zagorac 26+5sk+2as, Pejdž 0, Gordić 12+3sk+4as, Parahovski 6+4sk, Jaramaz 8+4as, Miletić, Veličković 15+7sk+4as, Birčević 3, Janković 2, Pejners 4, Mozli 6+6sk.

Tofaš: Mustafa 0, Durmaz 5, Aksu, Ugurlu 7+6as, Ermis 2+6as, Tuna, Vajt 16, Satir, Filip 16+6sk+8as, Lodžeski 14, Vilijams 18+5sk, Jašar 2.

Najefikasniji u pobedničkom sastavu bio je Rade Zagorac sa 26 poena, pet skokova, dve asistencije i dve ukradene lopte (indeks 35). Odličan je bio i Veličković koji je imao 15 poena, sedam skokova i četiri asistencije, kao i Volden koji je dobro razigravao ekipu – 12 poena i sedam asistencija.

Goste je predvodio Devin Vilijams sa 18, dok su Vajt i Filip ubacili 16.

Tofaš je bolje otvorio utakmicu, Vilijams i Filip bili su raspoloženi i Partizan se brzo našao u dvocifrenom zaostatku. Crno-beli su nešto slabije pristupili utakmici i to se odmah na semaforu (15:27).

Vicešampion Srbije imao je bolju energiju tokom druge četvrtine, međutim sve do završnice nisu uspeli da uhvate priljučak.

Tofaš je dobro igru s kraja prve deonice preneo u nastavak meča, ali su u poslednja dva minuta 2/4 popustili i Partizan je, zahvaljujući sjajnoj igri Zagorca, uspeo da dođe na -4 (45:49).

Пласман обезедио Sofascore резултати уживо

Grupa B:

sreda:
18.30 Lokomotiva K. – Venecija
20.45 Limož – Ritas

Crno-beli bolje su otvorili treću četvrtinu, u kojoj se i publika više uključila u igru. Međutim, Tofaš je uspeo da izdrži nalez Partizana i pred poslednju deonicu ušlo se sa rezultatom 64:64.

Dobru energiju iz trećeg kvartala Partizan prenosi u četvrti. Zagorac je igrao odlično, potom je Novica nastavio u istom ritmu i crno-beli su uspeli da slome otpor rivala.

Na dva minuta do kraja najtrofejniji košarkaški klub na ovim prostorima imao je dvocifrenu prednost i tu je bio kraj meča.

Partizan je odigrao odlično drugo poluvreme dobivši ga rezultatom 48:31, i zasluženo ima maksimalan učinak posle dva odigrana kola.

Crno-beli narednu utakmicu igraju protiv Lijetuvos Ritasa u Litvaniji.