24. Februara 2021.

Sjajni Nikola Jokić za novu pobjedu Denvera, maestralni Dončić za 15 sekundi riješio dramu

Za 18 minuta prvog poluvremena – 23 poena. Na kraju, za 38 minuta – 41 poen, pet asistencija, pet skokova, jedna ukradena lopta i nijedna izgubljena.

Bilo je ovo još jedno sjajno veče Nikole Jokića, koji je dominirao parketom u susretu sa Portlandom i vodio Denver do pobede 111:106. Ukupno 17 ove sezone u 31 utakmici, a vrlo važne jer je ostvarena protiv trenutno direktnog konkurenta u borbi za plej-of.

Portland je doživeo treći poraz u nizu, pa je sada na 18-13.

Trudili su se Demijan Lilard (25 poena, 13 asistencija, sedam skokova) i Karmelo Entoni (24 poena), ali nisu uspeli da nadmaše učinak raspoloženog Jokića, koji se ponovo našao u centru pažnje uz veliku pomoć Džamala Mareja sa 10 poena u poslednjoj četvrtini, a ukupno 24 poena, uz osam asistencija i pet skokova.

Uspeli su gosti da priđu na pet razlike 51 sekundu pre kraja, ali je Jokić novim poenima odbio i taj, ispostavilo se, poslednji pokušaj Portlanda da preokrene. Nagetsi naredni meč igraju za dva dana protiv Vašingtona, koji je u donjem delu Istočne konferencije i koji ne bi trebalo da bude težak zalogaj za tim iz Kolorada. Problem bi, ipak, mogla da bude povreda zgloba Vila Bartona koji je morao da napusti igru pre kraja…

Luka Dončić je još jednom odigrao fantastičan meč u pobedi Dalas Maveriksa nad Bostonom rezultatom 110:107.

Za to je zaslužan upravo on je u poslednjih 15 sekundi postigao dve trojke koje su slomile Seltikse.

Ukupno je ubacio 31 poen (11/23 iz igre, 6/8 za tri) uz 10 skokova i osam asistencija.

Ništa nije nagoveštavalo da će biti takav finiš, pošto je Dalas imao +11 nekih tri minuta pre kraja.

Ipak, preko Džejlena Brauna je Boston uspeo da se vrati, čak i povede, ali je onda istupio Dončić.

I srpski centar Boban Marjanović je imao veliki udeo u ovoj pobedi Dalasa.

Na parketu je proveo 12 minuta i imao je 10 poena (5/7 iz igre) uz osam skokova i jednu asistenciju.

Uz njih, u ekipi Dalasa je Džejlen Bronson imao 22 poena.

U ekipi Bostona najbolji je bio pomenuti Braun sa 29 poena, uz sedam skokova i pet asistencija.

Džejson Tejtum je imao 28 koševa uz šest skokova i četiri asistencije.

Dalas sada ima isti broj pobeda i poraza – 15.

Los Anđeles Klipersi su već do poluvremena rešili pitanje pobednika u duelu sa Vašingtonom. Na veliki odmor otišli su sa 17 poena prednosti (72:55), a tome je najviše doprineo Pol Džordž koji je u prve dve četvrtine ubacio 25 poena. Pratio ga je Kavai Leonard sa 16 i na kraju prestigao (32:30). Velika prednost domaćina je, međutim, mogla da bude ispuštena, pošto su Vizardsi uspeli da na kraju treće deonice priđu na pet poena zaostatka (95:99). Nisu, ipak, imali snage za iznenađenje i veliki preokret.

U gostujućem sastavu prednjačio je Bredli Bil sa 28 poena i 10 asistencija. Moric Vagner je ubacio 21 poen, a Rasel Vestbruk 20, uz 10 asistencija i devet skokova.