Sjajni Mitrović: Srbija se sa četiri gola oprostila od Beograda

Srbija – Švedska 4:1 (2:1)
Mitrović 18, 45+1, 48, Lukić 70 – Kleson 15
Stadion: Rajko Mitić
Sudija: Georgi Kabakov

Ovo peto kolo je za Srbiju rezultatski bilo manje-više nebitno, jer uprkos trijumfu mora da se pobedi Norveška u Oslu u poslednjem kolu.

Bio je to poslednji meč Srbije na domaćem terenu pred početak Svetskog prvenstva u Kataru u novembru i “Orlovi” su preokretom došli do pobede.

Nešto sporiji početak meča obeležila je bolja igra reprezentacije Srbije i velika šansa koju je Živković propustio u 14. minutu, kada je prebacio gol na asitenciju Tadića.

Već u sledećem napadu usledila je kazna. Kuluševski je kreirao veoma opasan napad Šveđana, povukao loptu i asistirao Klesonu koju uspeva da matira Vanju Milinkovića-Savića za vođstvo Švedske.

Ipak, gosti su prednost zadržali nepuna tri minuta, pošto je toliko bilo potrebno Srbiji za odgovor. Živković je odlično centrirao i pogodio Aleksandra Mitrovića koji trese mrežu Švedske za brz odgovor i izjednačenje Srbije, 1:1.

Nizali su se opasni napadi, dve ogromne prilike Srbije su propale, da bismo od negde 30. do 45. minuta imali zatišje pred buru, koju je ponovo pokrenuo Aleksandar Mitrović.

Počela je nadoknada vremena, Tadić izveo korner i pogodio Mitrovića pravo u glavu koji je matirao Olsena po drugi put i doneo preokret i vođstvo Srbiji od 2:1 i miran nastavak susreta na stadionu Rajko Mitić.

Drugo poluvreme je Srbija počela na najbolji mogući način – golom. Aleksandar Mitrović je već u 48. minutu kompletirao het-trik, imao 49 golova na 75 utakmica i apsolutni je heroj Srbije.

Gotovo je sigurno da će uskoro postati jedini igrač u istoriji Srbije sa najmanje 50 postignutih golova u nacionalnom dresu.

U nastavku susreta Šveđani nisu pokazali mnogo, a Srbija je uspela da dođe do još jednog pogotka. Njega je postigao Saša Lukić u 70. minutu posle odličnog poteza Lazovića i na semaforu je stajalo velikih 4:1.

Kao što ej rečeno, ovo je bio poslednji meč Srbije na svom terenu pred odlazak u Katar i možemo reći da su se oprostili sa stilom.