Sjajni Kalinić i velika pobjeda Zvezde protiv Olimpijakosa

Evroliga, 14. kolo:
Crvena zvezda – OlimpijakosSudije: Garsija, Mogulkoč, Tepenije
Dvorana: “Aleksandar Nikolić”, Beograd

Izabranici Dejana Radonjića slavili su u crveno-belom, tzv. bratskom derbiju, nakon velike borbe i egal utakmice.

Imala je Zvezda gotovo celo prvo poluvreme prednost, Olimpijakos je preokrenuo, da bi rezultatska klackalica u poslednje kvartalu ipak pripala domaćima.

Zvezda je meč prelomila u završnici, prvo serijom i mini-preokretom 5:0, a onda i sticanjem osam poena prednosti, koju gosti nisu uspeli da sustignu.

Srpski tim je ostvario drugu uzastopnu pobedu u eliti, šestu ukupno (6-8). Sa druge strane, tim iz Pireja je upisao peti poraz u Evroligi (9-5).

Domaću su mnogo bolje započeli utakmicu, serijom 7:0, te tako iskoristili stegnutost i nervozu igrača gostiju na startu.

Izabranici Jorgosa Barcokasa su se ubrzo probudili, prišli rivalu, ali nikako nisu uspevali da preokrenu.

Bili su u zaostatku od tri do pet poena, da bi u poslednjem minutu prvog poluvremena preuzeli vođstvo i tu prednost odneli na pauzu, 36:38.

Početak treće četvrtine bio je izuzetno efikasan, a otvoren je trojkama na obe strane. Naročito raspoložen bio je Davidovac.

Sredinom ovog kvartala došlo je do rezultatske klackalice – Olimpijakos je otišao na +5, ali je Zvezda brzo odgovorila, iskoristivši greške protivnika, te tehničku Larencakisa.

Dva tima bila su u egal i tokom poslednje četvrtine, ali je Zvezda u poslednjih nekoliko minuta uspela da se odlepi, stekne +8 i najavi veliki trijumf.

Nije bilo više vremena za Olimpijakos, koji je u poslednjem minutu, zahvaljujući trojkama Dorsija, uspeo samo da smanji razliku, ali ne i da izbegne poraz.