3. Novembra 2021.

Sjajni Dončić ne može sâm, šampion bez problema, Juta vlada Zapadom

Slovenac je dao 33 poena (10/24 iz igre), uz pet asistencija i tri skoka, ali ni to nije bilo dovoljno da ekipa iz Teksasa slavi na svom parketu.

Bio je to najbolji meč Dončića u sezoni, ali nije imao adekvatnu pomoć saigrača, pošto su na nivou bili samo Džejlen Branson sa 25 poena i Tim Hardavej sa 17.

Srpski košarkaš Boban Marjanović dobio je samo dva minuta i za to vreme je promašio jedan šut, izgubio loptu i uhvatio skok.

Hit je do trijumfa došao kao nikad u svojoj istoriji.

Čak četvorica košarkaša imala su najmanje 22 poena, što mu se desilo prvi put.

Do pete uzastopne pobede Majami su vodili Tajler Hiro sa 25 poena, Džimi Batler sa 23, dok su po 22 imali Bem Adebajo i Kajl Lauri.

Majami je prvi na Istoku NBA lige sa skorom 6-1, dok je Dalas četvrti na Zapadu sa 4-3.

Košarkaši Milvoki Baksa pobedili su Detroit Pistonse rezultatom 117:89, dok su Los Anđeles Lejkersi savladali Hjuston Roketse sa 119:117.

Milvoki Baksi kao aktuelni šampioni bez većih problema savladali su “fenjeraša” Detroit Pistonse više nego ubedljivim rezultatom 117:89.

Oni su pitanje pobednika rešili maltene već na poluvremenu, pošto su posle dobijene prve deonice rezultatom 27:20 prosto pregazili Detroit sa 30:19 i na poluvreme otišli sa vođstvom 57:39.

U drugom poluvremenu su Baksi samo odigrali koliko im je nedostajalo da mirno privedu kraju ovaj susret. Najefikasniji je bio Janis Adetokumbo sa 28 poena, dok su po 16 imali Pet Konaton i Džordan Nvora.

Na drugoj strani, Džeremi Grent je postigao 21 poen, a Trej Lajls je bio jedini dvocifreni uz njega sa 13 poena.

Los Anđeles Lejkersi su u dramatičnoj utakmici pobedili Hjuston Roketse u Stejpls Centru rezultatom 119:117.

Hjuston je u prvom poluvremenu bio bolji rival, a posebno se izdvaja partija Krisa Vuda u tom periodu utakmice. U nastavku se “velika četvorka” Lejkersa u sastavu Lebron Džejms, Entoni Dejvis, Rasel Vestbruk i Karmelo Entoni probudila i stvari su postale mnogo bolje po Lejkerse.

Vestbruk i Dejvis su postigli gotovo sve poene Lejkersa u trećem kvartalu, a u četvrtom su im se pridružili Lebron i Karmelo za još jedan trijumf u regularnom delu sezone.

Lebron Džejms se istakao sa 30 poena i 10 asistencija, po 27 i 9 skokova su imali Entoni Dejvis i Rasel Vestbruk, dok je Karmelo Entoni ubacio 15 poena.

U Hjustonu je najviše poena postigao Kris Vud, 26 uz 16 skokova, Džejlen Grin je imao 24, Džejšon Tejt 20, Kenjon Martin 14 i Kevin Porter 11.

Košarkaši Jute Džez su rezultatom 119:113 pobedili Sakramento Kingse u noći iza nas, dok su Finiks Sansi bili bolji od Nju Orleans Pelikansa 112:110.

Juta Džez je i ove godine nastavila tamo gde je stala i posle sedam odigranih utakmica imaju 6 pobeda i samo 1 poraz.

U noći iza nas su pobedili Sakramento Kingse sa 119:113, šutirali su 14/48 za tri poena od čega 4/25 u prvom poluvremenu što je za njih izuzetno loše.

Prošle sezone su postavili rekord NBA lige sa 16,8 trojki po utakmici i da se igralo 82 utakmice sigurno bi srušili rekord Hjuston Roketsa od 1323 trojke u sezoni 2018/19.

Ove sezone je priča drugačija, oni šutiraju tek 32% za tri poena i veruje se da je razlog za njihov slabiji šut isti kao i za slabiji šut ostalih igrača u NBA ligi – promena lopte, jer od ove sezone koriste se Vilsonove umesto standardnih Spaldingovih.

Džezeri su bili u vođstvu tokom gotovo čitave utakmice, a beležimo fantastične partije Donovana Mičela od 36 poena, 8 skokova i 6 asistencija, dok je Majk Konli imao 30 poena, Bojan Bogdanović 20, a Rudi Gober 12 uz čak 20 uhvaćenih skokova!

Herison Barns je opet predvodio Kingse sa 23 poena, 19 je imao Badi Hild, 18 Devion Mičel, 14 Haliburton, 13 Foks, 12 Harkles i 10 Holms.

Finiks Sansi su rezultatom 112:100 porazili Nju Orleans Pelikanse i tako došli do druge uzastopne pobede, dok su Pelikansi na samom dnu Zapada sa samo jednom pobedom i sedam poraza.

Ruku na srce, ponovo su bili bez glavnih igrača Zajona Vilijamsona i Brendana Ingrama, što je sjajni Jonas Valančiunas iskoristio i ubacio 23 poena uz 14 skokova, Džoš Hart ga je ispratio sa 16 poena i 9 skokova, Grejem je dodao 12, a Nikel Aleksander Voker 10.

U pobedničkom timu, najefikasniji je bio Mikal Bridžis sa 22 poena, istakao se sjajni Džaval Megi sa 18 poena i 5 skokova, Devin Buker je imao 18 poena, 8 skokova, a Frenk Kaminski 17 pena, dok je Kris Pol pokazao moć sa 18 asistencija, 7 skokova i 14 poena.