Sjajna završnica Zvezde za prvu pobjedu u Ligi šampiona!

Crvena zvezda:
Borjan – Gobeljić, Degenek, Milunović, Rodić – Kanjas, Jovančić – Garsija, Marin, Van la Para – Tomane.Olimpijakos:
Žoze Sa – Torosidis, Semedo, Merija, Cimikas – Kamara, Buhalakis – Benzija, Lovera, Masuras – Gerero.

Crveno beli su posle preokreta pobedili Olimpijakos na stadionu “Rajko Mitić” u 2. kolu B grupe Lige šampiona – 3:1 (0:1).

Gosti iz Pireja su poveli golom Semeda u 37. minutu, posle velike greške Borjana, izjednačio je Vulić u 62. minutu, a tačku na meč posle sjajno izvedenih kornera stavili su Milunović i Boaći. Prelomni trenutak meča bio je 57. minut kada su Grci ostali s igračem manje posle isključenja Benzije.

Crvena zvezda je solidno otvorila utakmicu, držala je loptu u svom posednu, ali ponavlja se već par utakmica da crveno-beli teško dolaze u situaciju da upute udarac ka golu protivnika.

I kako je vreme proticalo domaćin je bio sve dalje od mreže Olimpijakosa, a Grci sve konkretniji i opasniji. Iako su za razliku od meča sa Totenhemom u 1. kolu duel počeli bez Valbuene, Podensea, Giljerma i Elabdelauoija, znali su kako da umrtve meč, “razvuku” protivnika, a onda mu zadaju udarac.

Gerero je sa dva udarca, prvo nogom a potom i glavom nagovestio nevolje za Crvenu zvezdu, ali je tim Vladana Milojevića u tim trenucima imao dosta sreće, jer je lopta prošla pored stative.
Olimpijakos možda jeste zaslužio da vodi u prvom poluvremenu, ali ne na naćin na koji je to zaista i učinio.

Gosti su izveli slobodan udarac, lopta je letela ka Semedu koji se kretao ka korner liniji, a onda je šutirao direktno u gol i pogodio(?!). U tome mu je pomogao golman Borjan, koji je izuzetno slabo reagovao, kao da se i sam iznenadio i lopta mu je ispod ruke otišla u mrežu – 0:1.

Crvena je u nastavku je morala da zaigra ofanzivnije, međutim, nije trener Milojević reagovao sve do isključenja Benzije. Milojević je prvo uveo Vulić u igru, a ovaj mu se odužio golom već u 62. minutu kada je natrčao na odbijenu loptu i “spakovao” je u mrežu preciznim udarcem po zemlji.

Zatim je Milojević na teren izveo drugog napada Boaćija, u igri je logično ostao i Tomane, tako da je totalna ofanziva mogla da krene. Sasvim solidno gosti su odolevali do pred kraj uutakmice, a onda je njihov otpor slomljen za samo par minuta. Prvo je Marin sjajno izveo korner, a Milunović glavom sproveo loptu u mrežu za 2:1. Potom je Marin ponovo pokazao kakav je majstor kada je loptu “servirao” i na glavu u Boaćija koji je bacio Grke u nokdaun – 3:1.

Na kraju utakmice broje se samo golovi i bodovi, a Crvena zvezda je u obe kolone upisala broj tri.