Sjajna Srbija bolja od Portorika, na korak od plasmana na Olimpijske igre

Srbija je u dvorani Aleksandara Nikolić lako izašla na kraj sa Portorikom i došla na pobedu od Olimpijskih igara.

Za plasman na Olimpijske igre igraće u nedelju protiv Italije.9

Našu reprezentaciju su do pobede predvodili Micić sa 21, Bjelica sa 18, Anđušić i Petrušev sa po 15 i Teodosić sa 11 poena.

Kod Portorika istakli su se Pineiro sa 23 i Kondit sa 20 poena.

Utakmicu Portoriko otvara serijom 5:0, dok su se naši košarkaši na početku mučili u napadu.

Portoriko je imao i 17:11, a onda serijom 6:0 Srbija dolazi do izjednačenja.

Trojkom Bjelice u poslednjoj sekundi prve četvrtine, Srbija dolazi do prednosti od dva poena (28:26).

Micić vezuje šest poena na startu druge četvrtine, ali se Portoriko u jednom trenutku ponovo vraća na dva poena zaostatka.

I onda je sve krenulo kada je Boban Marjanović pogodio trojku iz ugla. Razigrao se Teodosić i nadovezao trojkom i jednom sjajnom asistencijom.

Odlično su naši košarkaši priveli prvo poluvreme kraju i imali su dvocifrenu prednost (41:30).

Dvorana: Aleksandar Nikolić (Beograd)
Sudije: Johan Roso, Omar Bermudes, Jener Jilmaz

Srbija je dobro ušla i u drugo poluvreme.

Pogađali su Micić i Anđušić, pa je Srbija imala najveću prednost od +13.

Međutim, Portoriko se raspucao u svom stilu u jednom trenutku i prednost je krenula da se topi.

Trojkaški obračun imali su Bjelica i Kondit, koji su vezali po dve trojke na obe strane, a Bjelica je vezao ukupno osam poena za Srbiju.

Portoriko se vratio na -6, ali je Micić u završnici vratio dvocifrenu prednost.

Prvo je asistirao Milosavljeviću, a zatim na jednu stotinku do kraja fauliran na šutu za tri, gde pogađa sva tri za +11 pred poslednjih 10 minuta.

Iako se ponovo Portoriko trojkama spušta na jednocifrenu prednost na startu 4/4, Srbija ne dozvoljava nikakvu neizvesnost.

Ađušić je pogađao, Teodosić asistirao, Dobrić sjajno sve to ispratio, pa je na pet i po minuta do kraja bilo +14.

Portoriko je ponovo prišao na -8, ali onda nesportska na Dobriću, tehnička asistentu selektora Portorika i tehnička Braunu za floping na tri minuta do kraja.

Srbija odlazi na +15 i tu je meč bio rešen.