29. Maja 2019.

Sjajna partija Bjelice za pobjedu Srbije u Italiji

Meč druge nedelje takmičenja je odigran u Koneljanu u Italiji, a selekcija Srbije je zabeležila ukupno treću pobedu u takmičenju.

Pre ove utakmice izabranice selektora Zorana Terzića su poražene od selekcije SAD.

Najefikasnija u selekciji Srbije je bila Ana Bjelica sa 25 poena, Katarina Lazović je dodala 15, a Mina Popović i Jelena Blagojević su upisale po 13.

Na drugoj strani je dvocifreni poenterski učinak imala samo Brajlin Elizabet Martinez sa 16 poena, dok su Betanija de la Kruz de Penja i Gajla Seneida Gonsales Lopes dodale po sedam.

Srbija je dobro startovala meč, ali su protivnice veoma brzo uspele da stignu do egala, da bi prvi set prelomila Blagojevićeva sa dva direktna poena iz servisa, pokrenuvši seriju od 9:0, koja je bila dovoljna za finiš prvog perioda utakmice.

Nastavak je doneo nešto bolju igru Dominikanske Republike, koja je prednost od 16:12 na drugom tehničkom tajm-autu uspela da sačuva i da okonča drugi set rezultatom 25:18.

Poravnanje rezultata je probudilo selekciju Srbije, koja je povela sa 8:1 u trećem setu i na kraju ga rešila u svoju korist sa 25:12.

Dominikanke su bolje ušle u četvrti set, ali je as poenom Popovićeve Srbija povela sa 14:13 i potom u mirnom ritmu odigrala do kraja seta, za konačnih 20:16.

Sledeću utakmicu u Ligi nacija Srbija igra protiv Italije u četvrtak od 20.00.