Sjajan El Klasiko: Kišni trijumf Reala nad Barselonom

Benzema 13, Kros 28 – Mingesa 60
Stadion: Alfredo Di Stefano (Madrid)
Sudija: Gil Mansano

Spektakularan, meč za pamćenje odigrali su najveći rival na stadionu “Alfredo Di Stefano” u njihovom 247. El Klasiku.

Po kišnom pljusku, čiji bi opis mogao da bude za šanse, golove i pregršt odličnih poteza, Real se bolje snašao u “oluji” od pola sata.

U tom periodu je magiju prosuo Karim Benzema kada je petom matirao Ter-Štegena u jednoj kontri za udžbenike.

Hitra tranzicija je bila ubitačne u izvedbi Reala, pre svega Vinisijusa, a onda je ubrzo Toni Kros duplirao prednost iz slobodnog udarca.

Loše se postavio Seržinjo Dest, okrenuo leđa i promenio smer lopti toliko da prevari Ter-Štegena za 2:0.

Tada se činilo da Kataloncima preti brodolom, ali ne

Iako su svi mislili da će Barselona da “potone” to se nije desilo.

Već do poluvremena je Lionel Mesi pogodio stativu direktno iz kornera, a onda mu je jedan zicer odbranio Tibo Kurtoa.

U nastavku smo videli dramu, koji su svi ljubitelji fudbala priželjkivali.

Kako je kiša sve više pljuštala tako su oba tima podizala tempo, nizala šanse i igrala vanzemaljski fudbal, iz 22. veka rekli bismo.

Kulminacija je usledila kada je debitant u El Klasiku, Oskar Mingesa, smanjio u 60. minutu akrobatskim udarcem.

Od tada su se ređale šanse kod oba gola, Barselona je mogla da postigne autogol lošim potezom Arauha, pre nego što je u finišu krenula na sve ili ništa.

Ostavila je gol iza sebe, preuzela rizik i umalo se to isplatilo.

Mladi Ilaiš Moriba je uhvatio volej u poslednjim sekundama i pogodio prečku, koja se verovatno i dalje trese…

Na kraju, tim Zinedina Zidana je slavio i preuzeo vrh Španije, koji deli sa gradskim rivalom Atletikom, dok je Barselona bod iza.

Ali sa nokautom iz El Klasika. Trka za titulu nikad nije bila zanimljivija!