12. Septembra 2020.

Sjajan debi Bjelse, ali pobjeda Liverpula uz het-trik Salaha!

Lids nije uspeo da osvoji prvi bod u Premijer ligi nakon 16 godina, pošto je toliko bio udaljen od ostrvske elite.

Šampion Engleske nije odigrao dobar meč, ali je na pravi način otpočeo borbu za odbranu titule, iako je iz samo tri šuta u okvir gola primio isto toliko golova.

Ovo je bila 60. utakmica zaredom da Liverpul nije izgubio premijerligaški meč na Enfildu, a meč je obeležio Egipćanin Mohamed Salah het-trikom.

Već u drugom minutu utakmice viđena je prva prilika, a samo dva minuta kasnije i prvi gol, i to sa bele tačke.

Ejling se loše postavio i nesrećno igrao rukom u kaznenom prostoru svoje ekipe, a najstrožu kaznu je majstorski iskoristio Mohamed Salah koji je izjednačio rekord Tedija Šeringena sa tri uzastopne sezone na kojima postiže gol na otvaranju.

U devetom minutu viđen je prvi od tri opravdano poništena gola na utakmici, a ubrzo smo videli i novi pogodak.

U 12. minutu desio se prvi kiks kompletne odbrane Liverpula, a to je iskorkistio sjajni Džek Herison koji je prevario tri protivnička igrača i pogodio za 1:1.

Nekoliko minuta kasnije i “redsima” je poništen gol zbog ofsajda, ali su već u 20. minutu ponovo izjednačili.

Tada je “zaspala” odbrana ekipe Marsela Bjelse, Virdžil van Dajk je ostao potpuno sam i glavom smestio loptu iza leđa mladog golmana Melijea.

Deset minuta kasnije videli smo i drugu stranu holandskog štopera, koji je imao jednu od najgorih reakcija u karijeri čime je poklonio gol Lidsu, odnosno Bamfordu, za 2:2.

To, ipak, nije bilo sve to smo videli u prvom poluvremenu.

Samo tri minuta nakon izjednačenja ponovo je pogodio Salah, ovog puta iz igre. Uhvatio je volej posle loše reakcije Strajka i pogodio same rašlje.

Do kraja poluvremena mreže su mirovale, a umalo se zatresla Lidsova na startu drugog dela igre kada je ipak loše reagovao Vajnaldum.

Izuzev jednog poništenog gola do 66. minuta nije viđena nijedna veća prilika, iako je ritam i dalje bio paklen, ali je tada Lids ponovo šokirao prazne tribine Enfilda.

To je bila još jedna šokantna reakcija zadnje linije Liverpula, koju je nakon ubacivanja Eldera Košte iskoristio Klih za 3:3.

Liverpul je pokušavao da presingom i kontrolom poseda lopte spreči Lids da dođe di potpunog iznenađenja, a Bjelsini izabranici su malo i ostali bez “goriva”.

Ipak, delovalo je da će Lids uspeti da odnese bod sa neverovatno teškog gostovanja, ali da to ne bude slučaj pobrinuo se njegov sopstveni igrač Rodrigo.

Novajlija u ekipi Lidsa je užasno reagovao u 88. minutu i nepotrebno srušio Fabinja, pa je Mejson imao još jedan lak zadatak.

Salah je ponovo preuzeo odgovornost i kompletirao het-trik sa bele tačke za, ispostaviće se, konačnih 4:3.

U drugom kolu Premijer lige 20. septembra Liverpul gostuje Čelsiju, dok Lids dočekuje Fulam dan ranije.