24. Februara 2021.

Siti rutinski do pobjede, Real minimalnim rezultatom do prednosti

Borusija (M) – Mančester siti 0:2 (0:1)Silva 29, Žezus 64
Stadion: “Puškaš arena”, Budimpešta Sudija: Dijas Soareš (Portugal)

Nemci su bili domaćini na “Puškaš stadionu u Budimpešti”, ali je Siti na kraju slavio sa 2:0 (1:0).

Tako su izabranici menadžera Pepa Gvardiole stekli prednost uoči revanša koji se igra 16. marta.

Bila je to 26. uzastopna utakmica bez poraza za “građane” kojima je ovo bila i 19. pobeda u nizu u svim takmičenjima.

Rahim Sterling je u šestom minutu posle brzog prodora najavio da je Siti došao da ostvari novu pobedu.

Deset minuta kasnije spetljali su se Bernardo Silva i Gundogan, ali je engleski tim ipak stigao do prednosti u 29. minutu.

Kanselo je odlično centrirao sa leve strane, Bernardo Silva je bio na drugoj stativi, skočio je i prosledio loptu u desni donji ugao gola Jana Zomera.

Pokušao je i Fil Foden udarcem sa 20 metara u nadoknadi prvog dela, ali nije bio precizan i otišlo se na odmor sa minimalnom prednošću Sitija

Borusija (M): Zomer, Elvedi, Zakarija, GInter, Bensebaini, Lajner (od 63. Lazaro), Nojhaus, Kramer, Hofman, Štindl (od 74. Embolo), Plea (od 63. Tiram).Mančester siti: Ederson, Voker, Dijas, Laport, Kanselo, Gundogan, Rodri, Foden (od 80. Tores), Silva, Sterling (od 69. Marez), Žezus (od 80. Aguero).

Gabrilej Žezus je u 53. minutu dobio poklon priliku, Bensebaini mu je prosto dodao loptu, ali Brazilac je bio neodlučan i izblokiran je u poslednji čas.

Gvardiolin tim je nastavio ofanzivno i u 64. minutu duplirali su prednost.

Kanselo je opet dobro centrirao, Bernardo Silva je bio na sdrugoj stativi, spustio je loptu do Žezusa, kojem je preostalo samo da je ubaci u mrežu za 0:2.

Do kraja, Siti je umešno čuvao prednost, Borusija je bila nemoćna da uradi nešto više, pa će Englezima biti daleko lakše u revanšu.

Fudbaleri Real Madrida savladali su u Bergamu Atalantu sa 1:0 u prvoj utakmici osmine finala Lige šampiona.

Najtrofejnija ekipa u elitnom takmičenju jedva je uspela da iskoristi brojčanu prednost na terenu, koju je imala gotovo čitav meč.

Već u 17. minutu domaći su ostali sa desetoricom, kada je Frojler, kao poslednji igrač, oborio Mendija, a sudija Štiler mu pokazao direktan crveni karton.

Upravo je Ferlan Mendi bio taj, koji je u samom finišu, u 86. minutu, savladao Golinija i doneo pobedu svojoj ekipi.

Toni Kros je izveo korner, nije centrirao, već je samo dodao najbližem do sebe, Luki Modriću.

Hrvatski veznjak je loptu prosledio Mendiju, a ovaj sa dvadesetak metara, slabijom desnom nogom pogodio mrežu tima iz Bergama.

Real je tokom čitavog meča imao inicijativu, veći posed, odnos udaraca ka golu rivala 16-2, ali su do zalihe pred revanš teškom mukom došli.

Falilo je stopostotnih prilika, a najbolje su i to u prvom poluvremenu propustili Kazemiro i Luka Modrić.

Revanš je na programu 16. marta u Madridu.