24. Novembra 2019.

Siti preživeo Čelsi i zadržao korak za Liverpulom

Izabranici Pepa Gvardiola vratili su na pobedničku stazu, nakon što su u prethodnom kolu izgubili od Liverpula.

“Građani” su do tri boda došli zahvaljujući golovima Kevina de Brejnea i Rijada Mahreza, koji su mrežu protivnika pogađali u 29. i 37. minutu.

Premijer liga, 13. kolo:

Mančester siti – Čelsi 2:1 (2:1)
(De Brejne 29, Mahrez 37 – Kante 21)

stadion: Etihad
gledalaca:
sudija: M. Etkinson

M. Siti: Ederson – Mendi, Fernandinjo, Stouns, Kanselo – D. Silva, Rodri, De Brejne – Sterling, Mahrez, Aguero.

Čelsi: Kepa – Emerson, Tomori, Zuma, Aspilikueta – Kovačić, Žoržinjo, Kante – Pulišić, Vilijan, Ejbraham.

Jedini strelac za goste bio je Ngolo Kante u 21. minutu i to je sve što smo videli od Čelsija, kada su u pitanju golovi.

Siti se nalazi na trećem mestu sa 28 bodova, dok je Čelsi četvrti sa dva manje.

Utakmica je otvorena u odličnom tempu i u prvih nekoliko minuta videli smo po jednu odličnu šansu na obe strane. Prvo je De Brejne šutirao tik pored stative, a potom ni Vilijan nije imao sreće.

Sjajan fudbal smo gledali, a prvi do vođstva stigao je tim Frenka Lamparda. Kovačić je poslao odličnu loptu ka Kanteu koji se u stilu najboljih napadača snašao i savladao Edersona.

Nije dugo trajala radost “plavaca”. Siti je u 29. minutu izveo dobru kontru, lopta je uz malo sreće stigla do De Brejne, koji posle odbitka donosi izjednačenje domaćem timu.

Rezultati by SofaScore

Пласман обезедио Sofascore резултати уживо

M. Siti – Čelsi 2:1 (2:1)

Vest Hem – Totenhem 2:3 (0:2)
(Antonio 73, Ogbona 90+6 – Son 36, Moura 45, Kejn 49)
Arsenal – Sautempton 2:2 (1:1)
(Lakazet 18, 90+6 – Ings 8, Vord-Praus 71)

17.30 Š. Junajted – M. Junajted

Aktuelni šampion nastavio je sa napadima i to je dalo rezultata. Mahrez je u 37. minutu izveo slalom i sjajnim šutem u dalji ugao savladao je Kepu.

Do kraja poluvremena mogao je Siti da duplira prednost, međutim Aguero je u 43. minutu pogodio prečku. Sa rezultatom 2:1 otišlo se na pauzu.

Na startu drugog poluvremena Mahrez je imao šansu, ali je šutirao malo pored gola. Ubrzo je uzvratio Čelsi preko Kantea, čiji je udarac u poslednjem trenutku blokirao Fernandinjo.

Osim prilike za Kantea, Čelsi nije imao mnogo šansi u drugom poluvremenu i bio je prilično bezopasan. Siti je bio nešto aktivniji, a u 93. minutu uspeo je da postigne još jedan gol.

O pogotku Sterlinga dugo će se pričati pošto ga je VAR poništio, a na usporenom snimku zaista ne može da se utvrdi da li je bio ofsajd. Sva sreća pa je utakmica bila rešena i ovaj gol nije imao težinu.