22. Aprila 2021.

Siti preokretom zakoračio ka tituli

“Građani” su tako opet na 11 bodova više u odnosu na Mančester junajted, uz utakmicu više, i potrebo mu je još samo osam bodova da bi matematički obezbedio titulu.

Delovalo je da bi u Birmingemu mogli da se okliznu pošto je već u prvom minutu domaćin poveo.

Oli Votkins je asistirao, a Džon MekGin pogodio za munjevitih 1:0 na “Vila parku”.

Ali, Siti je brzo uspostavio svoju igru i u 22. minutu je stiglo izjednačenje.

Bernardo Silva je probio po desnoj strani, uposlio Fila Fodena koji je pogodio bliži ugao i poravnao rezultat.

Već do kraja prvog poluvremena videli smo preokret.

Strelac je bio Rodri posle još jedne asistencije Silve i sjajnog skoka ispred rukavica golmana Aston Vile.

Moglo je da se “zakuva” od 44. minuta kada je Džon Stouns dobio direktan crveni karton, ali su snage izjednačene već u 57. tako što je Mati Keš zaradio dva žuta kartona u razmaku od četiri minuta.

U drugom poluvremenu bilo je mnogo manje uzbuđenja, pa je Siti rutinski priveo meč kraju i upisao novu pobedu.