28. Jula 2019.

Siti pobjedom završio turneju, sad na redu Liverpul

Šampion Engleske Mančester siti pobedom nad Jokohamom od 3:1 završio je azijsku turneju.

Izabranici menadžera Pepa Gvardiole mučili su se po velikoj vrućini, ali su na kraju uspešno završili posao protiv čvrste japanske ekipe.

Siti je poveo u 18. minutu lepim pogotkom Kevina de Brujnea, ali radost “građana” trajala je svega pet minuta, kada je posle velike gužve u kaznenom prostoru Keita Endo izjednačio na 1:1.

Rahim Sterling je pet minuta pre odlaska na odmor zatresao mrežu Jokohame za 2:1, da bi kasnije u 59. minutu bio gol koji je postigao bio poništen zbog ofsajda.

Jokohama je imala ambiciju da izjednači, pokušala je da pritisne igrače prvaka Engleske u finišu, ali je sve dileme oko pobednika otklonio rezervista Sitija Lukas Nmeča pogotkom u drugom minutu nadoknade vremena.

Pep Gvardiola nije bio najzadovoljniji igrom, ali njegov tim imaće celu nedelju da se pripremi za ono što sledi 4. avgusta na “Vembliju”. U pitanju je meč za trofej Komjuniti šildsa, a protivnik je ekipa Liverpula.

Siti takmičenje u Premijer ligi otvara 10. avgusta gostovanjem u Londonu ekipi Vest Hema.