26. Juna 2020.

Siti pao u Londonu poslije potpune “ludnice”

Čelsi je slavio posle haotičnog drugog poluvremena rezultatom 2:1 na svom Stamford Bridžu.

Zanimljivo, Čelsi je ponovo doneo titulu nekoj ekipi, nakon što je 2016. to utakmicom protiv Totenhema uradio za Lester.

“Redsi” su, sedam kola pre kraja, prvi put posle 30 godina postali prvaci Ostrva.

Što se tiče utakmice, Siti je utakmicu izgubio uglavnom zbog užasnih individualnih grešaka svojih igrača.

U meč se ušlo dosta sporo, bez previše rizika i dobrih akcija, pa su na obe strane viđene samo manje polu-prilike u prvih 20ak minuta, uz jednu odličnu odbranu Kepe.

Čelsi je “dodao gas” u drugoj polovini prvog poluvremena, a to im se isplatilo u 36. minutu.

Siti je imao korner, sve je bilo bezazleno po njih, ali su se Mendi i Gindoan amaterski poneli i poklonili loptu Pulišiću, a onda Amerikanca nisu mogli da stignu.

Pulišić je izašao jedan na jedan sa Edersonom, a onda rutinski smestio loptu kraj leve golmanove stative – 1:0.

Siti je napadao do kraja poluvremena, ali nije uspeo da stvori konkretnu priliku. I početkom drugog poluvremena nastavili su se njihovi ataci.

Njima se to isplatilo u 55. minutu, kada je Čelsi sebi presudio faulom nad Mahrezom na 20-25 metara od svog gola.

Loptu je uzeo Kevin de Brujne, te uputio jedan od svojih poznatih neodbranjivih udaraca ka golu nemoćnog Kepe Arisabalage.

Samo dva minuta kasnije sve je moglo da propadne za ekipu Frenka Lamparda, pošto je “sevnula” kontra Sitija, ali je pomalo sebični Sterling pogodio stativu.

Ipak, to je bila manje-viđe poslednja kvalitetna stvar koju smo videli od gostiju, a već u 62. minutu Ederson je katastrofalno pogrešio, ali ga Mejson Maunt nije kaznio.

Siti je nastavio da kontroliše ritam utakmice, ali ne i da stvara kolosalne šanse. U toku 66. minuta grafika je pokazala da su u drugom poluvremenu imali 72% poseda lopte.

Chelsea – Manchester City Резултати Уживо

To im, ipak, nije pomoglo, pa su se nedugo zatim desile neke neverovatne stvari.

Prvo je Kajl Voker “letećim” uklizavanjem skinuo loptu sa gol-linije posle udarca Pulišića, da bi nekoliko minuta kasnije to isto uradio Ederson, uz pomoć saigrača.

Ipak, prilikom jedne intervencije Fernandinjo je loptu sklonio iz gola rukom, a sudija je, uz pomoć VAR tehnologije, dodelio crveni karton Brazilcu i dosudio penal za domaćina.

Jedanaesterac je rutinski izveo Vilijan i stavio tačknu na ovaj meč.

Do kraja utakmice ni jedna ni druga ekipa se nisu preterano trudile da dođu do gola, pa je Čelsi pobedio, a Liverpul postao šampion Engleske.

U narednom kolu Siti dočekuje Liverpul, a Čelsi gostuje Vest Hemu.