Siti nadigrao i pobijedio Real u Madridu, poraz Juventusa u Lionu!

Real Madrid – Mančester siti 1:2 (0:0)Stadion: Santjago Bernabeu
Sudija: Daniele Orsato (Italija)
Gledalaca: /

Siti je pobedio Real u prvom delu dvomeča i obezbedio sebi ogromnu prednost pred revanš u Mančesteru.

“Građani” su gubili sve do 78. minuta, ali je onda usledio ogroman preokret uz dodatne poteškoće za izabranike Zinedina Zidana.

(Mertens 30- Grizman 57)

Srpski napadač Luka Jović dobio je priliku u samoj završnici, u 85. minutu, pa nije uspeo da ostavi bilo kakav utisak.

Utakmica je počela dosta sporo, bez ikakvih prilika u prvih 20 minuta. Obe ekipe igrale su dosta rezervisano i čuvale se kontranapada.

Prva šansa desila se u 21. minutu, kada je Žezus, koji je dobio priliku pre Kuna Aguera, došao u dobru poziciju posle pasa De Brujnea.

Brazilac se dobro namestio i otarasio Varana, ali je loše šutirao, pravo u Kurtou, koji je imao lak zadatak.

Drugu priliku u prvom poluvremenu videli smo u 30. minutu, a akter je bio Karim Benzema. Francuz je nadskočio celu odbranu “građana”, ali mu je udarac glavom odbranio Ederson.

Lopta se odbila do Vinisijusa, ali je on jako loše odreagovao, pa nije uspeo da dođe do lopte koju je trebalo da smesti u prazan gol.

Pre treće, poslednje priliku u prvom poluvremenu, desio se potencijalno veliki peh za Gvardiolu, to jest za Emerika Laporta, koji se ponovo povredio tek što se vratio fudbalu.

Umesto njega ušao je Fernandinjo, a Siti je mogao do gola u drugom minutu nadoknade, kada je Serhio Ramos loptu poslao ka svom golu, ali ju je sa gol-linije izbacio Kazemiro, uz pomoć Valverdea.

Na poluvreme se otišlo bez golova, a “građani” su izašli izuzetno motivisani u drugom poluvremenu i krenuli da napadaju češće nego u prvih 45 minuta.

Siti jeste bio bolji, ali se onda desio momenat nepažnje – i to je iskoristio Real.

Otamendi i Rodri su pogrešili, lopta je došla do Vinisijusa, a on ju je trevzeno poslao ka Isku koji je bio neumoljiv u situaciju jedan na jedan sa Edersonom, te je postigao prvi gol u Ligi šampiona još od septembra 2018. godine.

“Kraljevski klub” je dominirao u narednom periodu, ali nije uspeo da stvori nijednu kolosalnu šansu. Napadao je Real, ali se onda desio kolaps.

U 78. minutu Kevin de Brujne je pokazao svoje umeće – navukao je nekoliko protivnika na sebe, onda se maestralno okrenuo i poslao loptu Žezusu, koji je u skoku savladao Ramosa.

Igrači Reala su tražili faul, ali je sudija Orsato pokazao na centar. Italijanski arbitar je par minuta kasnije bio ponovo u centru pažnje, baš kao i kapiten Madriđana nešto posle.

U 82. minutu Dani Karvahal je zakasnio za Rahimom Sterlingom i srušio ga u kaznenom, a Orasto je bez trunke sumnje pokazao na belu tačku.

De Brujne je preuzeo odgovornost i rutinski matirao Kurtou, a Siti je za samo pet minuta načinio potpuni preokret.

Da stvar bude gora po Real, tragični Ramos je jednu od najgorih partija u karijeri pogoršao u 86. minutu, kada je kao poslednji igrač odbrane sa leđa srušio Žezusa.

Brzonogi napadač Sitija je pao unutar kaznenog, ali je Orsato procenio da je faul bio na ivici šesnaesterca, pa je Real prošao “samo” sa igračem manje.

Do kraja utakmice najbolju priliku je imao Floran Mendi, ali je loše reagovao u kaznenom prostoru protivnika, u stilu levog beka koji nije najbolji u završnici.

Revanš je na programu 17. marta u Mančesteru.

Fudbaleri Liona pobedili su Juventus 1:0 u prvom od dva meča osmine finala Lige šampiona.

Francuski predstavnik iznenadio je favorizovanu “staru damu”, a junak ekipe je Lukas Tusar koji je u 31. postigao jedini gol na meču.

Italijanski šampion odigrao je ispodprosečnu utakmicu, za devedeset minuta igre nije stvorio veliki broj prilika i tek u završnici meča je imao dobre napade.

Olympique Lyonnais – Juventus Резултати Уживо

(Tusar 31)

stadion: Park Olimpik Lion
gledalaca: /
sudija: H. Manzano (Španija)

Lion: Lopes – Marsal, Denajer, Marselo – Tusar, Gimaraeš, Korne, Duboa – Ouar, Ekambi – Dembele.

Juventus: Ščesni – Danilo, De Liht, Bonuči, Sandro – Betankur, Pjanić, Rabio – Kvadrado, Dibala, Ronaldo.

Revanš utakmica igra se u Torinu 17. marta.

Juventus je od početka meča imao veći posed, međutim to nisu uspeli da materijalizuju. Napadi su bili jalovi, a sa druge strane Lion je bio konkretniji.

Napada domaćih fudbalera nisu bili toliko česti, barem ne u prvih dvadeset minuta, ali i to se promenilo u drugom delu prvog poluvremena.

Ekipa Rudija Garsije imala je nekoliko solidnih napada do postizanja golova. U 31. minutu Ouar je lepo prošao po levoj strani, potom je centrirao, a Tusar je bio na pravom mestu.

Vezni fudbaler Liona dobro je zahvatio loptu, Ščesni nije imao nikakve šanse i francuski predstavnik je poveo 1:0. Do kraja poluvremena mreže su mirovale.

Liga šampiona, osmina finala:sreda:Lion – Juventus 1:0 (1:0)
(Tusar 31)
Real Madrid – M. Siti 1:2 (0:0)
(Isko 60 – Žezus 78, De Brujne 83)utorak:

Na početku drugog poluvremena Juventus je bio konkretniji, ali je sve do 69. minuta čekao na šansu. Sandro je centrirao, Dibala je naleteo na loptu i šutirao pored gola.

Juventus je nastavio sa napadima, bio je dosta bolji u nastavku, međutim mreža Lopesa je mirovala. Pokušavali su Ronaldo, Dibala i Iguain, ali niko nije uspeo da savlada golmana Liona.

Na kraju, domaći fudbaleri zasluženo dolaze do pobede i sa lepom prednošću odlaze u Torinu.