Siti ima veće majstore od PSŽ-a, Milan pokorio Madrid, Real rutinski - BIGportal.ba
Fudbal Sport

Siti ima veće majstore od PSŽ-a, Milan pokorio Madrid, Real rutinski

Fudbaleri Mančester sitija nadigrali su Pari Sen Žermen na “Etihadu” i pobedom rezultatom 2:1 (0:0) obezbedili prvo mesto u grupi A Lige šampiona.

Dobra stvar za oba tima je što su obezbedili plasman u osminu finala, pošto je Lajpcig u gostima savladao Klub Briž rezultatom 5:0 (4:0).

Tako “građani” kolo pre kraja imaju 12 bodova, francuski velikan osam, a nemački i belgijski tim po četiri.

Tim Pepa Gvardiole je zasluženo dobio derbi 5. runde, jer je u potpunosti dominirao i u prvom poluvremenu kada nije bilo golova, ali i u drugom u kom je gubio, ali uspeo da preokrene rezultat.

U prvih 45 minuta je Siti imao pregršt prilika, a PSŽ se grčevito branio. Dva puta su gosti izbijali loptu sa gol-linije, najpre Kimpembe posle udarca glavom Rodrija, a potom i Hakimi nakon šuta levom nogom Rijada Mareza.

Ako to nisu bile najveće, onda je svakako najbolja bila prilika za Siti kada je Ilkaj Gindogan pogodio stativu.https://streamja.com/embed/9o77v

PSŽ je zapretio tek u 43. kada je Kilijan Mbape šutirao preko gola u kontri, ali posle pet minuta igre u nastavku nije pogrešio.

Lionel Mesi je ubacio loptu sa leve strane, ona se odbila od jednog igrača odbrane i došla do Mbapea koji je proturio kroz noge Edersonu.

Prevagu je Gvardioli doneo ulazak (konačno) izraženog napadača Gabrijela Žesusa i tada je Siti postao mnogo opasniji.

Dotat je gas i u 63. minutu stigao do izjednačenja prelepom akcijom. Rodri je poslao dijagonalu preko cele odbrane na desnu stranu, odatle je Kajl Voker vratio na peterac i na kraju ju je Rahim Sterling učačkao u mrežu.

Igrao se 74. minut kada je sve moglo da ode na drugu stranu, pošto je Nejmar imao zicer, ali je promašio u situaciji jedan na jedan sa golmanom Edersonom.

Već u 76. minutu stiže kazna. Dijagonala je išla sa desne strane na levu gde je Bernardo Silva vratio na nogu Gabrijelu Žesusu koji je savladao Kejlora Navasa i doneo vredan trijumf Gvardiolinom timu.

U drugoj utakmici iste grupe Lajpcig je deklasirao Klub Briž rezultatom 5:0 (4:0).

Pomalo iznenađujuće, “bikovi” su tako stigli tek do četvrtog boda, koliko ima i belgijski tim koji je dobio njihov prvi susret u Nemačkoj rezultatom 2:1.

Ali, sada Lajpcig ima bolji međusobni skor i to mu donosi prednost u borbi za prelazak u Ligu Evrope, uoči poslednjeg kola kada će dočekati Mančester siti, a Briž gostovati u Parizu.

Sve je u Belgiji bilo rešeno već posle pola sata igre, a do kraja poluvremena najavljen potpuni debakl.

U 12. minutu je prvi gol postigao Kristofer Nkunku, a pet minuta kasnije Emil Forsberg je realizovao penal.

Na 3:0 povisio je Andre Silva u 27. minutu, da bi u nadoknadi prvog dela Forsberg postigao četvrti gol za goste.

U nastavku je Lajpcig spustio papučicu sa gasa i rutinski priveo utakmicu kraju, ali je u 93. minutu ipak stigao do još jednog gola.

Postigao ga je Nkunku i tako upotpunio debakl Briža.

Fudbaleri Liverpula savladali su Porto 2:0 (0:0), u meču petog kola grupne faze Lige Evrope.

Liverpul je rutinski savladao portugalsku ekipu na svom terenu i imaju svih pet pobeda u Ligi šampiona.

Golove su postizali Tijago Alkantara u 52. minutu i Salah u 70. minutu.

Porto ima pet bodova, dok Milan i Atletiko imaju po četiri boda.

U poslednjem kolu Porto dočekuje Atletiko Madrid i Portu će biti dovoljan bod za makar Ligu Evrope.

Bod će im biti dovoljan za plasman i ako Milan ne pobedi Liverpul na San Siru.

Milan dočekuje Liverpul u poslednjem kolu – ako pobedi, a Porto ne savlada Atletiko, ići će u osminu finala Lige šampiona. Bod im ne znači ništa.

Milan je u Madridu savladao Atletiko 1:0 (0:0).

Bila je to jedna veoma nezanimljiva utakmica, gde se kao prva velika šansa može istaći momenat iz 75. minuta, kada je Tatarušanu odbranio sjajan udarac De Pola.

Milan je bio agresivniji, više je hteo na Vandi Metropolitano, konstantno je napadao i to im se isplatilo u 87. minutu.

Gol za pobedu postigao je Mesijas.

Fudbaleri Sportinga savladali su Borusiju Dortmund 3:1 (2:0), u meču petog kola grupne faze Lige šampiona.

Sporting je ovom pobedom obezbedio plasman u nokaut fazu Lige šampiona, sa drugog mesta iz grupe.

Milioneri iz Dortmunda će evropsku sezonu nastaviti u Ligi Evrope, gde idu kao treći iz grupe C.

Ajaks će završiti kao prvi, dok će Bešiktaš takmičenje završiti kao poslednji u grupi.

Junak lisabonskog tima je Pedro Goncalveš, sa dva postignuta gola.

Prvi gol postigao je u 30. minutu.

Na kolena je Dortmund bacio u 39. minutu.

Dortmund je u 75. minutu ostao sa igračem manje, kada je isključen Emre Džan i posle toga više nade za nemački tim nije bilo.

Tačku na meč u 81. minutu stavio je Poro, pošto je Goncalveš promašio penal za het-trik.

Počasni gol u 93. minutu postigao je Malen.

Veliki udarac za Borusiju Dortmund.

Real Madrid savladao je u gostima Šerif u Tiraspolju 3:0 (2:0).

Rutinskom pobedom i osvetom protiv Šerifa, Real je obezbedio prolaz u nokaut fazu.

Imaju dva boda više od Intera i za prvo mesto će igrati u Madridu protiv italijanske ekipe, gde će im biti dovoljan i bod.

Šerif će takmičenje nastaviti u Ligi Evrope.

Alaba je golom u 30. minutu iz slobodnog udarca doveo Real u vođstvo.

Toni Kros je u prvom minutu sudijske nadoknade prvog poluvremena pogodio za 2:0.

Tačku na meč stavio je Karim Benzema u 65. minutu.