5. Oktobra 2019.

Simonovići dominirali u Hali sportova, Cedevita Olimpija prejaka za Megu

Košarkaši Mega Bemaksa po prvi put igraju ABA ligu kao domaćini u Beogradu i na njihovu žalost doživeli su poraz u hali “Ranko Žeravica” na Novom Beogradu.

Već od samog starta je gost nametnuo svoj ritam i pokazao da je s razlogom favorit u ovoj utakmici, pa smo posle uvodnih 10 minuta košarke imali prednost 16:8 u korist Cedevita Olimpije.

Krka – FMP

Dejan Milojević je uspeo da podigne svoje izabranike, koji su uspeli da se vrate odličnom igrom na startu druge deonice.

U jednom momentu bilo je samo 26:22 za Cedevita Olimpiju, ali tada kreće nova serija gostiju iz Ljubljane i na “velikom odmoru” smo imali rezultat 41:32.

U drugom poluvremenu su maltene samo odrađivali posao košarkaši Cedevita Olimpije i po ulasku u poslednji kvartal svima je bilo jasno ko je pobednik, samo se čekao konačan rezultat, koji je glasio 87:63.

Najefikasniji pojedinac je bio nekadašnji kapiten Crvene zvezde Marko Simonović sa 24 poena, dok je Kodi Miler Mekintajer postigao 13 uz 10 skokova i 5 asistencija.

Na drugoj strani najbolji je takođe bio jedan Simonović, Marko, samo je on postigao 12 poena, a jedan manje je ubacio plejmejker Partizana na pozajmici u Megi Uroš Trifunović.