1. Novembra 2022.

Simon spektakularnim preokretom rekao ne penziji

Simon je u prvom kolu Mastersa u Parizu savladao Marija posle skoro tri časa igre sa 2-1 u setovima (4:6, 7:5, 6:3).

Tridesetsedmogodišnji Francuz je time produžio boravak na teniskim terenima barem za još jedan meč, pošto mu je Pariz poslednji turnir u karijeri.

Ovo je, inače, bila tek treća pobeda Simona nad Marijem u čak 19 odigranih dueal tokom dugačkih karijera.

Trebalo je meč sa Marijem da mu bude finalni, barem ako se gledao rezultat na semaforu, ali Simona to nije mnogo zanimalo.

Iskusni Britanac je u prvom setu propustio šansu da servisom završi posao, ali je odmah zatim napravio brejk i poveo sa 1-0.

Dobro je igrao Mari i u drugom setu, koristio je prilike i došao do 5:3, kada je usledio servis za pobedu.

A, onda… Kolaps.

U potpunosti se raspala igra višestrukog Grend slem šampiona, koji je izgubio dva servisa u nizu, odnosno ukupno četiri gema, pa se otišlo u set odluke.

Splet okolnosti pod kojim je osvojio drugi set Simona je motivisao da zaigra sjajno i da praktično prestane da greši.

Rano je napravio brejk u trećem setu, spasao tri brejk lopte u prva dva servis gema, a sveukupno napravio samo jednu neiznuđenu za ceo set.

Čuvao je brejk, poveo sa 5:3, a onda ponovo oduzeo servis rivalu iskoristivši prvu meč loptu za veliku pobedu i slavlje publike u Parizu.

Sledeći koji će pokušati da penzioniše Simona biće deveti nosilac Amerikanac Tejlor Fric, koji je u prvom kolu eliminisao Španca Alehandra Davidoviča Fokinu.