29. Juna 2021.

Simon se ljutio, Lajović dobio maraton

Meč je trajao četiri sata, a bio je i prekinut isto toliko zbog kiše, a mogao je da bude završen i ranije da je Lajović priveo meč kraju posle vođstva od 2:0.

Lajović je bio taj koji je kontrolisao meč, imao je više vinera, kontrolisao je i situaciju sa neiznuđenim greškama i koristio svoje brejk prilike.

Već prvu je iskoristio u prvom setu, kasnije je propustio još dve, ali je bitno da je odlično servirao nakon toga i nije doveo u pitanje osvajanje prvog seta. U drugom setu malo drugačija priča sa istim ishodom, prva brejk lopta u setu desila se u 11. gemu kada je Lajović uspeo da je iskoristi i da povede sa 6:5, kasnije i da osvoji set.

Već na startu trećeg seta Lajović koristi četvrtu brejk loptu, ali je Simon uspeo da uzvrati sredinom seta i da izjednači na 3:3. Neverovatno je igrao Francuz u tom periodu igre, praktično da nije grešio i uspeo je da se vrati u meč osvojivši set.

Posle prekida zbog kiše, nastavljena je velika borba, Simon je igrao sve bolje u defanzivi, bilo je sve više maratonskih razmena udaraca i nekako po pravilu je iskusni Francuz dobijao te poene i unosio dodatnu nervozu kod našeg tenisera. On je i do sada bio prepoznatljiv po takvom načinu igre, pa ga mnogi smatraju i ”najdosadnijim” protivnikom.

Simon je dobio četvrti set sa 6:4, delovalo je da grabi ka potpunom preokretu, ali Lajović je uspeo da povrati sigurnost i samopouzdanje onda kada je to bilo najteže i najvažnije. Presudio je Lajovićev brejk u osmom gemu petog seta, poveo je tada sa 5:3 posle čega je na svoj servis overio trijumf i plasman u drugo kolo.