5. Oktobra 2019.

Šilds sa 19 poena vodio Baskoniju do prve pobjede u Evroligi, debakl Zenita na debiju

Iako zbog povrede nije igrao Nik Stauskas, Baskonija je pobedila dvocifrenom razlikom, a najzaslužniji za tako nešto bio je američki košarkaš Šejvon Šilds koji je postigao 19 poena i uhvatio 5 skokova.

Prvi desetominutni period je obeležila velika borba i nerešen rezultat, da bi već sredinom druge četvrtine gostujuća ekipa uspela da se odlepi na dva poseda, pa onda zahvaljujući Šildsu i Šengeliji da pobegne na sedam poena razlike.

Do kraja utakmice je Baskonija faktički samo kontrolisala tempo utakmice, nije dozvolila izabranicima Šarunasa Jasikevičijusa da se razlete i naprave nekakav preokret, iako su poenima Zeka Lideja krajem treće četvrtine bili veoma blizu.

Serijom Meta Dženinga, Baskonija se vratila na dvocifrenu razliku, da bi Lendejl i Ulanovas kreirali novu dramu, ali se španski predstavnik izvukao i slavio u Kaunasu rezultatom 70:58.

Pored Šejvona Šildsa, koji je bio najefikasniji, istakli su se Tornike Šengelija sa 13 poena, kao i Luka Vildosa i Met Džening sa po 10 postignutih poena, a na drugoj strani, Grigonis i Lekavičijus su bili najefikasniji sa po 10 postignutih poena.

Košarkaši ALBE ubedljivo su savladali Zenit 85:65 na premijeri nove sezone u Evroligi.

Berlinski tim je meč rešio već u prvom poluvremenu kada je sjajnom odbranom u drugom kvartalu stigao do 16 poena prednosti (47:31).

ALBU je predvodio Lendri Noko sa 16 poena i 6 skokova, dok je Markus Erikson ubacio 15 poena.

Dvocifren učinak imali su još Tajler Kavano sa 11 poena i 6 uhvaćenih lopti, te Nils Gifej sa 10 poena.

Najefikasniji u ekipi iz Sankt Peterburga bio je Vil Tomas sa 14 poena uz 8 skokova, dok je 12 dodao Tim Ambromaitis.

Zenit se nije proslavio na svom debiju u Evroligi koja mu je dala specijalnu pozivnicu u konkurenciji Partizana.